Mindaugas Kvietkauskas – siūlomas kandidatas į kultūros ministro postą
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis pir­ma­die­nį pa­tei­kė pre­zi­den­tei Da­liai Gry­baus­kai­tei li­te­ra­tū­ro­lo­go Min­dau­go Kviet­kaus­ko kan­di­da­tū­rą į kul­tū­ros mi­nis­tro pos­tą.

Tai BNS patvirtino ministro pirmininko atstovas spaudai Tomas Beržinskas. Anot jo, kandidatus į aplinkos bei švietimo ir mokslo ministrų pareigas Vyriausybės vadovas tikisi pateikti artimiausiu metu, „dar šiemet“.

„Tai savo srities profesionalas, dėl kurio kompetencijos ir profesionalumo nekyla jokių abejonių. Pasitikiu juo ir tikiuosi efektyvaus darbo kartu“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė S. Skvernelis.

„Aš manau, kad jis tikrai turės didesnį palaikymą, kalbant apie kultūros lauką“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

„(Jis – BNS) turi tikrai visus reikalingus vadybinius gebėjimus, vadovavo institucijai ne vieną kadenciją, suvokia pačią esmę, yra ir kultūrininkas, ir mokslininkas, turintis puikų išsilavinimą“, – pridūrė jis.

Prezidentė pirmadienį numato susitikti su pateiktu kandidatu.

„Premjerui sutikimą daviau, mes buvome susitikę ir aptarėme aktualiausius klausimus, šiuo metu dėl kandidatūros sprendžia valstybės vadovai, todėl palauksiu jų sprendimo ir tuomet galėsiu detaliau komentuoti planus ir uždavinius“, – BNS pirmadienį sakė M. Kvietkauskas.

42 metų literatūrologas poetas M. Kvietkauskas – buvęs ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas, šiai mokslo įstaigai vadovavęs 2008 – 2018 metais. Šiuo metu M. Kvietkauskas dirba minėto instituto direktorės pavaduotoju.

M. Kvietkauskas Vilniaus universitete yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas, studijavęs judaiką Oksfordo universiteto Hebrajų ir judaikos studijų centre, yra kelerius metus dirbęs žurnalo „Metai“ redakcijoje.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis praėjusią savaitę teigė pristatęs šalies vadovei ir neoficialiai aptaręs kelias kandidatūras į ministrus.

Premjeras prieš kelias savaites atstatydino aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson bei švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Vyriausybės vadovas teigė norįs greitesnių pokyčių šiose srityse.