Melaginga žinia apie R. Karoblį įbrukta į portalą „Kas vyksta Kaune“
Vals­ty­bės ins­ti­tu­ci­joms elek­tro­ni­niu pa­štu pla­tin­tas me­la­gin­gas pra­ne­ši­mas apie kraš­to ap­sau­gos mi­nis­tro Rai­mun­do Ka­rob­lio ne­va pa­im­tą ky­šį ket­vir­ta­die­nį at­si­dū­rė ir nau­jie­nų por­ta­le „Kas vyks­ta Kau­ne“.

Portalo vadovas Vaidas Pilkauskas BNS sakė, kad melaginga žinia patalpinta įsilaužus į portalo serverius – tai pastebėta apie 14 valandą.

„Portalas „Kas vyksta Kaune“ patyrė kibernetinę ataką, kurios metu vietoje archyvo naujienos patalpinta „fake news“ informacija bei melagingame straipsnyje įkelta nuoroda į netikrą Specialiųjų tyrimų tarnybos puslapį su melaginga žinia apie pradėtą tarnybų tyrimą dėl Krašto apsaugos ministrui pareikštų įtariamų korupcija“, – sakė V. Pilkauskas.

Anot jo, pradėtas vykdyti vidinis tyrimas, kokiu būdu buvo įsilaužta į naujienų portalo serverius.

Krašto apsaugos ministerija teigia, kad Melagingos naujienos išsiplėtė ir į socialinius tinklus. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras dėl šios atakos vykdo tyrimą.

„Nacionalinio kibernetinio saugumo centras ragina piliečius kritiškai vertinti pateikiamą informaciją, ir nepasiduoti manipuliacijoms“, – įspėja ministerija.

Melagingas pranešimas apie krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio paimtą kyšį ketvirtadienį išplatintas į keliolika elektroninio pašto dėžučių Prezidentūroje, Vyriausybėje ir Seime.

Laiško siuntėjas prisistatė Krašto apsaugos ministerijos darbuotoju, o jame buvo, kaip įtariama, kenkėjiškos nuorodos.

Laiške pranešama apie neva atliktą Krašto apsaugos ministerijos auditą, atskleidusį galimą korupcijos atvejį ministerijoje.

Teigiama, kad R. Karoblis ginklų pirkimo procedūrų metu gavo 586 tūkst. JAV dolerių kyšį, o tai įrodantys dokumentai egzistuoja viename iš Lietuvoje veikiančių bankų.