LRT įžeidė Arvydo Juozaičio pareiškimai
Na­cio­na­li­nis trans­liuo­to­jas LRT penk­ta­die­nį pra­ne­šė svars­tan­tis kreip­tis į teis­mą dėl kan­di­da­to į pre­zi­den­tus fi­lo­so­fo Ar­vy­do Juo­zai­čio kal­ti­ni­mų.

„Kandidatas Arvydas Juozaitis paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją ir padarė žalą LRT reputacijai, kurią LRT visada gins, jei reikia, ir teisinėmis priemonėmis“, – teigiama LRT pranešime.

„Kandidatas Lietuvos televiziją įvardino korupcijos židiniu, todėl LRT svarsto galimybę kreiptis į teismą ir ginti savo dalykinę reputaciją“, – rašoma jame.

A. Juozaitis per ketvirtadienį vykusius kandidatų į prezidentus debatus pavadino LRT „korupcijos židiniu“, o po keliasdešimties minučių paliko renginį, apkaltinęs visuomeninį transliuotoją ir kitas žiniasklaidos priemones sudarant nevienodas sąlygas kandidatams.

Anot LRT, A. Juozaitis debatuose klaidinančiai teigė, kad televizijoje transliuotame pasakojime apie jį buvo padarytos keturios faktinės klaidos, nes iš tiesų buvo padaryta viena klaida paskelbus, jog kandidato judėjimas bandys patekti į Europos Parlamentą.

Filosofas taip pat kaltino LRT skyrus nevienodai eterio laiko pranešti apie jo ir ekonomisto Gitano Nausėdos sprendimą kandidatuoti į prezidentus, abiems pretendentams apie tai paskelbus tą pačią dieną. Tačiau visuomeninis transliuotojas teigia, kad šis teiginys neatitinka tikrovės.

„LRT suskaičiavo, kad reportažą apie A. Juozaičio pranešimą kandidatuoti į prezidentus „Panoramoje“ rodė ne tik rugsėjo 17 dieną, bet ir rugsėjo 14 dieną. Pirmojo reportažo trukmė – 3 min. 45 sekundės, antrojo – 2 min. 33 sekundės. Suskaičiavome A. Juozaičio interviu abiejuose reportažuose trukmę – 1 min. 10 sekundžių. Tuo tarpu A. Nausėda reportaže kalbėjo – 1 min. 7 sekundes“, – nurodė visuomeninis transliuotojas.

Gegužės 12 dieną vyksiančiuose prezidento rinkimuose varžosi devyni kandidatai.