Lietuvoje lankosi naujoji Sakartvelo prezidentė
Ket­vir­ta­die­nį į Vil­nių ofi­cia­laus vi­zi­to at­vyks­ta nau­jo­ji Sa­kart­ve­lo pre­zi­den­tė Sa­lo­mė Zu­ra­biš­vi­li, pra­ne­šė Lie­tu­vos pre­zi­den­tū­ra.

Per dvi vizito dienas Sakartvelo vadovė susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu ir Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Bus aptarti dvišaliai santykiai, Sakartvelo integracija į Europos Sąjungą ir NATO, šalies vykdomos reformos, padėtis Abchazijoje ir Pietų Osetijoje – jas tarptautinė bendruomenė laiko Rusijos okupuotomis teritorijomis.

„Lietuva ir Sakartvelas – tai valstybės, kurioms tiesiogiai ir vienoms pirmųjų tenka susidurti su hibridinėmis grėsmėmis, todėl vizito metu daug dėmesio bus skiriama stiprinti atsaką joms“, – teigiama pranešime.

Abiejų šalių prezidentės lankysis Lietuvos nacionaliniame kibernetinio saugumo centre. Lietuvos ir Gruzijos gynybos ministrai pasirašys ketinimų deklaraciją dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

Gruzijos vadovė Antakalnio kapinėse pagerbs už Lietuvos laisvę žuvusių kovotojų atminimą, Signatarų namuose apžiūrės Vasario 16-osios aktą.

S. Zurabišvili Gruzijos prezidente išrinkta pernai lapkritį. Ji rinkimuose dalyvavo kaip nepriklausoma kandidatė, bet ją rėmė milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio valdančioji partija „Gruzijos svajonė“.

Prezidento Michailo Saakašvilio vadovavimo laikais S. Zurabišvili 2003 metais buvo paskirta užsienio reikalų ministre, tačiau kilus nesutarimams su parlamento valdančiaisiais po metų atleista. Nuo tada ji tapo viena aršiausių M. Saakašvilio kritikų.