Lietuvoje balsavę ukrainiečiai palaikė Petro Porošenką
Lie­tu­vo­je Ukrai­nos pre­zi­den­tą rin­kę šios ša­lies pi­lie­čiai pa­lai­kė da­bar­ti­nį ša­lies va­do­vą Pe­tro Po­ro­šen­ką, o an­tro­jo­je vie­to­je pa­li­ko ko­mi­ką Vo­lo­dy­my­rą Ze­lens­kį.

Šie du kandidatai ir turėtų susirungti antrajame rinkimų ture, bet balsavimą sekmadienį tikriausiai laimėjo V. Zelenskis, o P. Porošenka liko antras, rodo tarpiniai rezultatai ir balsavusiųjų rinkėjų apklausos.

Kaip BNS informavo Rinkimų komisijos atstovas Mykola Dziadzinas, už P. Porošenką Ukrainos ambasadoje Vilniuje sekmadienį balsavo 165 žmonės – 38 proc. nuo visų į ambasadą atėjusių piliečių.

V. Zelenskį palaikė 127 arba 29 proc. rinkėjų, trečias liko buvęs gynybos ministras Anatolijus Hrycenka su 45 arba maždaug 10 proc. balsų.

Trečią vietą Ukrainoje užimanti J. Tymošenko Vilniuje vyko tik šešta. Už ją balsavo 15 (3 proc.) rinkėjų.

Pačioje Ukrainoje suskaičiavus daugiau nei du trečdalius balsų, pirmauja V. Zelenskis su 30 proc. palaikymu, už P. Porošenką balsavo per 16,5 proc. žmonių.

Už J. Tymošenko balsavo daugiau nei 13 proc. rinkėjų.

M. Dziadzinas BNS sakė, kad Vilniuje pirmąkart stebimas toks didelis rinkėjų aktyvumas: 2014-aisiais per Ukrainos prezidento rinkimus Lietuvoje balsavo 177 šalies piliečiai.

Šių metų rinkimuose iš viso balsuoti registravosi per 3 tūkst., atvyko per 500 žmonių, tačiau dalis neturėjo reikiamų dokumentų arba nebuvo iš anksto užsiregistravusiųjų sąraše.

Dėl Ukrainos prezidento posto varžėsi 39 kandidatai. Antrasis rinkimų turas vyks balandžio 21 dieną.