Lietuva tęsia pasirengimą chaotiškam „Brexit“
Lie­tu­vos Vy­riau­sy­bė tęs pa­si­ruo­ši­mą sce­na­ri­jui, kad Bri­ta­ni­ja iš Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) pa­si­trauks be jo­kio su­si­ta­ri­mo, ypa­tin­gą dė­me­sį skir­da­ma Jung­ti­nė­je Ka­ra­lys­tė­je gy­ve­nan­čių lie­tu­vių tei­sėms, sa­ko prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis.

Tai jis sakė praėjus dienai po to, kai britų parlamentarai atmetė ES ir Jungtinės Karalystės „skyrybų“ sutartį, parengtą po dvejus metus trukusių derybų.

„Scenarijus be susitarimo sukeltų daug nepatogumų visoms pusėms, bet akivaizdu, kad privalome tęsti pasiruošimus būtent tam. Tą ir darysime“, – trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero „lieka labai daug neatsakytų dėl šio scenarijaus įgyvendinimo, bet Vyriausybė kartu su partneriais imsis visų reikalingų paruošiamųjų veiksmų, siekiant apsaugoti mūsų piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, interesus“.

Britų parlamento sprendimą S. Skvernelis pavadino „nuviliančiu signalu visai racionaliai Europai“.

„Belieka apgailestauti, kad Jungtinėje Karalystėje nesugebėta prieiti prie bendros vizijos, kaip derėtų įgyvendinti referendumo sprendimus“, – teigė S. Skvernelis.

Visgi ministras pirmininkas sakė, kad ši situacija galiausiai gali tik sustiprinti ES.

„Tai nėra politinė katastrofa. Tikiu, kad net ir po šios turbulencijos ES išeis tik sustiprėjusi“, – sakė premjeras.

Premjero komentarą BNS perdavė jo atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Britų parlamentas antradienį 432 balsais prieš 202 atmetė premjerės Theresos May planą, kaip būtų galima sklandžiai išvesti Britaniją iš Europos Sąjungos.