Lietuva ir Lenkija atnaujino tarpparlamentinius santykius: solidarizuojasi su Ukraina ir Gruzija
Po de­šimt­me­čio per­trau­kos dar­bą at­nau­ji­no Lie­tu­vos ir Len­ki­jos par­la­men­tų asamb­lė­ja.

„Praktiškai po dešimtmečio pertraukos atnaujinome savo tarpparlamentinius santykius. Galime pasidžiaugti, kad dabar tarp parlamentų galima diskutuoti įvairiomis temomis, ko anksčiau pasigesdavome“, – BNS trečiadienį sakė Lietuvos Seimo delegacijos vadovas Arvydas Nekrošius.

Anot jo, parlamentarų susitikime Varšuvoje priimta deklaracija, pabrėžianti šio formato svarbą, būtinybę tęsti susitikimus ateityje.

„Galėtumėme kalbėtis apie bendradarbiavimą saugumo, gynybos srityje, energetinį saugumą, įvairius infrastruktūrinius projektus, neaplenkiant ir tautinių mažumų padėties klausimų“, – sakė A. Nekrošius.

Deklaracijoje pažymima, kad Lietuva ir Lenkija panašiai vertina iššūkius ir grėsmes dėl Rusijos „konfrontacinės politikos“ Vakarų šalių ir Rytų partnerystės valstybių, ypač Ukrainos ir Gruzijos, atžvilgiu, išreiškiamas solidarumas su Ukraina, Rusija raginama nedelsiant išlaisvinti Kerčės sąsiauryje pernai lapkričio pabaigoje sulaikytus Ukrainos jūrininkus.

Dokumente taip pat pabrėžiama „bendra politinė valia“ palaikyti draugiškus kaimyninius santykius, reiškiamas pasitenkinimas „konstruktyviu bendradarbiavimu gerinant lenkų mažumos Lietuvoje ir lietuvių mažumos Lenkijoje švietimo sąlygas“, akcentuojamas abiejų šalių siekis „gerbti tautinių mažumų teises, išsaugant jų kultūrą, švietimą ir kalbą“.