Liberalų drama: Gentvilas ragina atsistatydinti, Šimašius neklauso
Li­be­ra­lų są­jū­džio pir­mi­nin­kas Eu­ge­ni­jus Gent­vi­las par­agi­no Vil­niaus me­rą Re­mi­gi­jų Ši­ma­šių trauk­tis iš par­ti­jos vi­ce­pir­mi­nin­ko par­ei­gų, šiam pa­skel­bus apie ke­ti­ni­mą per­rin­ki­mo sos­ti­nė­je siek­ti su vi­suo­me­ni­niu ko­mi­te­tu, an­tra­die­nį ra­šo „Lie­tu­vos ry­tas“.

E. Gentvilas teigia, kad vicepirmininko posto turėtų atsisakyti ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

„Nieko asmeniškai prieš juos neturiu, bet turiu reaguoti – jie sąmoningai pažeidė partijos įstatus, atsiribojo nuo jos, todėl nemanau, kad jie gali būti mano pavaduotojai“, – dienraščiui sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Remigijus Šimašius trauktis neketina

Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsisako trauktis iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininko pareigų.

„Manau, kad Eugenijaus lūpomis kalba įžeidumas, gimdantis biurokratinį klampumą. Nesuprantu, koks jo tikslas“, – sakė R. Šimašius.

Mero komentarą antradienį BNS perdavė jo atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas.

„Mano tikslas yra sutelkti laisvę mylinčius žmones – ir liberalus, ir tuos, kurie šiandien nėra liberalai, bei užtikrinti, kad mūsų šalis ir mano miestas žengtų pirmyn, laisvėtų, ir negrįžtų į sovietinį raugą primenančius laikus“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės vadovas.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė, taip pat paraginta trauktis, BNS teigė, kad nesilaiko įsikabinusi postų ir norinti, kad „liberalai pakiltų tiek Lietuvoje, tiek Vilniuje ir atgautų išbarstytą pasitikėjimą“.

„Aš nuo partijos neatsiribojau sunkiausiomis jai valandomis ir neatsiriboju. Nebent yra norima specialiai sukurti tokį vaizdą“, – sakė parlamentarė.

Vilniaus liberalai praėjusią savaitę nusprendė mero rinkimuose kelti R. Šimašiaus kandidatūrą ir įpareigoti jį burti rinkimų komitetą, apie tai jis pranešė pirmadienį.

Savo ruožtu E. Gentvilas pirmadienį pareiškė, kad R. Šimašius ir A. Armonaitė pažeidė Liberalų sąjūdžio įstatus ir nuo jo atsiribojo.

A. Armonaitė teigė, kad partijos pirmininkas prašė jos per dvi dienas sušaukti Vilniaus skyriaus visuotinį susirinkimą ir atšaukti sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose su rinkimų komitetu arba atsistatydinti.

„Visuotinio susirinkimo šaukti per dvi dienas aš negaliu ir neketinu, nes nesu autoritarinė vadovė“, – kalbėjo Seimo narė.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitąmet.