LAT: buvęs „Dujotekanos“ vadovas Vladimiras Orechovas kaltas dėl dokumentų klastojimo
Bu­vęs „Du­jo­te­ka­nos“ va­do­vas, bu­vęs par­la­men­ta­ras „dar­bie­tis“ Vla­di­mi­ras Ore­cho­vas ga­lu­ti­nai pri­pa­žin­tas kal­tu dėl do­ku­men­tų klas­to­ji­mo ir pa­si­kė­si­ni­mo su­kčiau­ti, jam skir­tas ly­gin­tis tre­jų me­tų lais­vės at­ėmi­mas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį panaikino išteisinamąjį Vilniaus apygardos teismo nuosprendį – teismas pernai rugsėjį buvo išteisinęs V. Orechovą dėl inkriminuotų nusikaltimų.

„Panaikintas Vilniaus apygardos teismo nuosprendis ir paliktas galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis be pakeitimų“, – BNS sakė Aukščiausiojo Teismo atstovė Dovilė Bružaitė.

Pernai vasarį apylinkės teismas V. Orechovą pripažino kaltu dėl dokumentų klastojimo ir pasikėsinimo sukčiauti bei skyrė trejų metų laisvės atėmimą, bausmę atliekant pataisos namuose. Tačiau bausmės vykdymą teismas atidėjo dvejiems metams. Jei per šį laikotarpį V. Orechovas nenusikals, realios laisvės atėmimo bausmės jis išvengs.

Šis teismas taip pat nurodė V. Orechovui per metus sumokėti 941,5 euro į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Vilniaus apygardos prokuratūra ikiteisminį tyrimą dėl V. Orechovo baigė 2016 metų lapkritį. Jis buvo kaltinamas neteisėtai siekęs gauti beveik 300 tūkst. kompensaciją.

Teisėsauga skelbė nustačiusi, kad iš darbo 2015 metų gegužę atleistas V. Orechovas vėliau galėjo suklastoti „Dujotekanos“ darbo tvarkos taisykles, įtraukdamas punktą apie 289,6 tūkst. eurų kompensaciją atleidžiamam jos vadovui. 2012 metais jo paties patvirtintose taisyklėse tokia suma nebuvo įrašyta.

2015 metų gegužę išrinkta nauja „Dujotekanos“ valdyba iš prezidento pareigų atleido V. Orechovą ir vietoj jo paskyrė žiniasklaidos su įmonės pagrindiniu akcininku Rimandu Stoniu siejamą buvusį Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoją Saulių Trečekauską.