Korupcijos byloje minimų advokatų veikla kol kas nesustabdyta
Ge­ne­ra­li­nei pro­ku­ra­tū­rai at­si­sa­kius pa­teik­ti dau­giau in­for­ma­ci­jos apie ko­rup­ci­jos by­lo­je su­lai­ky­tus še­šis ad­vo­ka­tus, Lie­tu­vos ad­vo­ka­tū­ra ne­priė­mė spren­di­mo dėl šių ad­vo­ka­tų veik­los.

Kaip skelbta, praeitą savaitę teisėjų ir advokatų korupcijos byloje buvo sulaikyti ir įtarimų sulaukė penki advokatai – vilniečiai Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, klaipėdiečiai Aivaras Surblys ir Marius Navickas. D. Zagreckas, G. Cimbolienė, A. Surblys ir M. Navickas yra suimti.

Trečiadienį tyrime dėl įtariamos korupcijos teismuose teisėsauga sulaikė vilnietį advokatą Gintarą Rusecką ir dar keturis asmenis, jų darbo vietose ir namuose atliktos kratos.

Advokatūra BNS informavo, kad yra gavusi pranešimus apie advokatams pareikštus įtarimus.

„Lietuvos advokatūra kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama pateikti visą įstatymu leidžiamą informaciją apie įtarimus ir jų turinį, ją įvertinus, būtų galima priimti sprendimą, ar laikinai išbraukti advokatus iš praktikuojančių advokatų sąrašo“, – teigia Advokatūra.

Ji sako, kad prokuratūra atsisakė pateikti prašomą informaciją.

„Šiuo metu įtariamų advokatų veikla nėra sustabdyta“, – BNS nurodė advokatūra.

Naujausiais duomenimis, teisėjų kyšininkavimo byloje įtarimai pateikti 33 asmenims, tarp jų – aštuoniems teisėjams ir šešiems advokatams, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui.

Anot teisėsaugos, įtariama, kad teisėjams už palankius sprendimus mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.