Konservatoriai ir „valstiečiai“ išlieka populiariausi
Opo­zi­ci­niai kon­ser­va­to­riai ir val­dan­tie­ji „vals­tie­čiai“ va­sa­rį iš­lie­ka po­pu­lia­riau­si par­ti­jų rei­tin­guo­se, ro­do dien­raš­čio „Lie­tu­vos ry­tas“ šeš­ta­die­nį skel­bia­ma apk­lau­sa.

„Akivaizdu, kad tai yra lyderiai. Visų kitų partijų reitingai netgi mažėja“, – BNS sakė apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Apklausos duomenimis, už Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus vasarį balsuotų 18,9 proc. žmonių. Sausį juos palaikė 14,6 proc. respondentų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą remia 16,6 proc. respondentų, prieš mėnesį už juos balsuoti žadėjo 15,7 proc. apklaustųjų.

Kitų partijų reitingai yra kur kas mažesni.

Už Gintauto Palucko socialdemokratus balsuotų 4,9 proc. žmonių (6 proc. sausį), Darbo partiją palaikytų 4,8 proc. respondentų (5,2 proc. sausį), „Tvarką ir teisingumą“ remia 4,3 proc. apklaustųjų (5,3 proc. sausį).

Liberalų sąjūdžiui balsą žada 3,5 proc. respondentų (2,8 proc. sausį), Centro partijai – 2,4 proc. (2,8 proc. sausį), Gedimino Kirkilo „socialdarbiečiams“ – 2,2 proc. (2,6 proc. sausį), Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – 2,1 proc. (2,2 proc. sausį).

26,4 proc. apklausos dalyvių nurodė nežinantys, už ką balsuotų, 9,7 proc. respondentų nurodė nebalsuosiantys, o į klausimą neatsakė 3,1 proc. apklaustųjų.

„Vilmorus“ vadovas teigė, kad tokie rezultatai rodo, jog be „valstiečių“ ir konservatorių „visos kitos partijos išgyvena ir organizacinę, ir ideologinę krizę“.

„Bus rinkimai, matyt, dalį partijų atsijos pats gyvenimas“, – sakė V. Gaidys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ gyventojų apklausą atliko vasario 8–17 dienomis. Apklausti 1025 žmonės.