Kęstutis Navickas: nematau galimybės dirbti komandoje su dabartiniu premjeru
Ap­lin­kos mi­nis­tras Kęs­tu­tis Na­vic­kas tre­čia­die­nį par­eiš­kė pa­pra­šęs pre­zi­den­tės Da­lios Gry­baus­kai­tės at­leis­ti jį iš par­ei­gų, ta­čiau ap­kal­ti­no prem­je­rą Sau­lių Skver­ne­lį pri­si­den­giant mi­nis­trais.

„Aš prezidentės paprašiau, kad būčiau atleistas, nes tikrai nematau galimybės dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris visada išstato ministrus į priešakines pozicijas“, – žurnalistams Prezidentūroje sakė K. Navickas.

Kaip vieną pavyzdžių jis pateikė sprendimą šiemet didinti miškų kirtimo normą 6 proc., kurį turėjo ginti, nors pats jam nepritarė.

Atleidžiamas ministras taip pat pareiškė, jog niekada neturėjo politinio palaikymo savarankiškiems sprendimams nei iš jį delegavusios „valstiečių“ frakcijos, nei premjero.

Ministras taip pat atskleidė iš premjero sekretoriato antradienį gavęs pasiūlymą išeiti savo noru. Tai įvyko praėjus dienai po to, kai ministras pirmininkas paskelbė atleidžiantis aplinkos, kultūros bei švietimo ir mokslo ministrus.

„Aš nesutikau, (...) nes mano atleidimas bet kokiu atveju yra destrukcinis veiksmas, jis tikrai neprisideda prie darnios valstybės veiklos ir aš nenoriu šitoje vietoje bendradarbiauti“, – kalbėjo K. Navickas.

„Aš nenoriu, kad šitas (išėjimo – BNS) procesas būtų sklandus. Mes turime žinoti. Negalima tęsti prisidenginėjimo ministrais veiklos, aš sutinku su kietu atleidimu ir tikiuosi, kad tai įvyks“, – tvirtino jis.

Atleidžiamas ministras taip pat pareiškė, jog niekada neturėjo politinio palaikymo savarankiškiems sprendimams nei iš jį delegavusios „valstiečių“ frakcijos, nei premjero.

„Viskas gerai, kol vykdai valinius sprendimus, bet kai turi savo nuomonę, tas nepatinka“, – kalbėjo K. Navickas.

Ministras tvirtino, kad stringant kai kurioms pertvarkoms aplinkosaugos srityje tai vyko „labiau iš premjero pusės, nei iš manęs“.

Jis pabrėžė turėjęs premjero palaikymą, kai vykdė, pavyzdžiui, urėdijų reformą.

Tačiau ministras tvirtino, kad stringant kai kurioms pertvarkoms aplinkosaugos srityje tai vyko „labiau iš premjero pusės, nei iš manęs“.

„Galiu priminti ir oro taršos mažinimo planą, kuris buvo pavadintas chaotiniu. Galime sakyti, kad neturime taršos, klimato dalykų, bet aš tikėjau ir tikėsiu (...) aplinkosauga ir tą savo darbą tęsiu nebūdamas Vyriausybės nariu“, – sakė K. Navickas.

Jis teigė, kad prezidentė neprašė jo likti pareigose.

Premjeras trečiadienį D. Grybauskaitei nunešė teikimus dėl K. Navicko, kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson ir švietimo bei mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės atleidimo.

Šalies vadovė vėliau trečiadienį planuoja susitikti su kultūros ministre, o susitikimas su J. Petrauskiene nėra numatytas.

Ministrui pirmininkui paskelbus apie trijų ministrų keitimą, D. Grybauskaitė pirmadienį pareiškė nematanti realių priežasčių Vyriausybei pertvarkyti ir norinti išgirsti priežastis dėl K. Navicko ir L. Ruokytės-Jonsson atleidimo.

Prezidentė pabrėžė, kad trijų ministrų atleidimas neišsprendžia šiuo metu svarbiausios – etatinio pedagogų darbo apmokėjimo – problemos. Jos teigimu, atleisdamas ministrus „premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“.

S. Skvernelis sako, kad pasitiki atleidžiamais ministrais, bet nori duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse.