Kas užims atleistų ministrų vietas – paaiškės kitą savaitę
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis sa­ko, kad jau ki­tą sa­vai­tę ga­li pa­teik­ti kan­di­da­tus į švie­ti­mo, kul­tū­ros ir ap­lin­kos mi­nis­trų pos­tus.

„Manau, kad galėtume ir kitą savaitę teikti kandidatus ir užtikrinti šitų ministerijų tolesnį darbą“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

Pasak jo, pokalbiai su potencialiais kandidatais vyksta, tačiau pirmiausia laukiama prezidentės Dalios Grybauskaitės dekreto dėl trijų ministrų atstatydinimo.

„Dabar tikrai reikia parinkti tuos žmones, kurie galėtų ypatingai švietimo srityje ateiti ir tęsti tuos darbus, įgyvendinti tas reformas, kurios pradėtos“, – sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas trečiadienį atnešė prezidentei teikimus dėl aplinkos ministro Kęstučio Navicko, kultūros ministrės Lianos Ruokytės –Jonsson bei švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės atleidimo.

Prezidentė D. Grybauskaitė trečiadienį susitikusi su dviem iš trijų atleidžiamų ministrų dekreto dėl jų atleidimo kol kas nėra pasirašiusi.

Ministrui pirmininkui paskelbus apie trijų ministrų keitimą, D. Grybauskaitė pirmadienį pareiškė nematanti realių priežasčių Vyriausybei pertvarkyti ir norinti išgirsti priežastis dėl K. Navicko ir L. Ruokytės-Jonsson atleidimo.

S. Skvernelis sako, kad pasitiki atleidžiamais ministrais, bet nori duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse.