Kaimynai šventėms rinkosi ir Lietuvą
Ge­gu­žė prie Ru­si­jos ir Lie­tu­vos vals­ty­bių sie­nos pa­sie­nio punk­tų pra­si­dė­jo di­džiu­lė­mis leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių vir­ti­nė­mis – iš­vyks­tan­tiems iš Ka­li­ning­ra­do (Ka­ra­liau­čiaus) sri­ties te­ko lauk­ti ir po 6–8 va­lan­das.

Apie nusidriekusias ilgas automobilių eiles bei gaištamą laiką keliautojai pasakojo socialiniuose tinkluose. Juose buvo pasakojama, kad vakar į pasienį atvykus net ir labai anksti ryte, jau tekdavo ilgokai pastovėti. Tuo tarpu susiruošusiems valstybinę sieną kirsti apie pietus, eilėje stovėti teko vos ne iki pavakarės. Eilės apmažėjo tik vėlai vakare.

Lietuvos pareigūnų teigimu, visi pasienyje su Rusija esantys pasienio punktai dirba įprastu ritmu ir priežasčių susidaryti automobilių eilėms nebuvo.

Ypač daug lengvųjų automobilių buvo susikaupę prie Černyševskojė – Kybartų pasienio punkto. Tačiau ir bandantiems valstybinę sieną kirsti Sovetsko – Panemunės, Pogranyčnyj – Ramoniškių punktuose reikėjo apsišarvuoti kantrybe bei palaukti. Eilė norinčių kirsti valstybinę sieną buvo susidariusi net ir prie Kuršių nerijos esančio Morskojė – Nidos pasienio punkto.

Eilės prie sienos. / Nuotraukos iš socialinių tinklų

Lietuvos pareigūnų teigimu, visi pasienyje su Rusija esantys pasienio punktai dirba įprastu ritmu ir priežasčių susidaryti automobilių eilėms nebuvo. Tiesiog buvo daugiau norinčių kirsti valstybinę Rusijos – Lietuvos sieną. Eilėse laukiantys Rusijos piliečiai socialiniuose tinkluose neslėpė, kad eilės susidarė dėl to, kad labai daug jų tėvynainių šiomis dienomis susiruošė kelionėms į užsienį, nes jiems ši gegužės pradžia – ilgasis savaitgalis. Todėl dalis išvažiavo poilsiauti į Lenkiją, kita dalis – į Lietuvą, nes šios šalys – artimiausios kaimynės, kurias pasiekti lengvuoju automobilių nėra sunku.

Tiesa, šį kartą Lenkiją rinkosi gal kiek mažiau, nors eilės buvo nutįsusios ir Rusijos – Lenkijos pasienyje, mat kai kuriuos keliautojus į Lenkiją atgrasė tai, kad nedarbo diena kaimyninėje šalyje yra ne tik gegužės 1-oji, bet ir gegužės 3-oji, kuomet nedirbs dauguma prekybos bei kitas paslaugas teikiančių įstaigų.

Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje bent vienai nakčiai buvo apsistoję 183,6 tūkst. turistų iš Rusijos, kai 2017 metais jų skaičius buvo kur kas mažesnis – 168,1 tūkst. Didžiausiais Rusijos turistų traukos objektais Lietuvoje be didžiųjų miestų Vilniaus bei Kauno išlikę Druskininkai, Palanga.