Ingrida Šimonytė liudija „MG Baltic“ byloje
Sei­mo na­rė Ing­ri­da Ši­mo­ny­tė penk­ta­die­nį at­vy­ko į apk­lau­są kon­cer­no „MG Bal­tic“ by­lą nag­ri­nė­jan­čia­me Vil­niaus apy­gar­dos teis­me.

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja 2015 metais dirbusi I. Šimonytė liudija apie banko registruotą siūlymą keisti Vartojimo kredito įstatymą.

Pasak jos, augant greitųjų rinkai joje vyko „nepageidautini procesai“ – augo pradelstų mokėjimų skaičius, žmonės prasiskolindavo.

„Mūsų turbūt kaip priežiūros institucijos pareiga buvo įspėti politikus apie vykstančius procesus ir pasiūlyti teisės aktų pakeitimus, kurie galėtų tuos neigiamus reiškinius sumažinti“, – teismui sakė I. Šimonytė.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltinamas bandęs neteisėtai paveikti politikus, kad šie priimtų kai kurias nuostatas liberalizuojančias įstatymo pataisas, nes Lietuvos banko pasiūlytas reglamentavimas buvo pernelyg griežtas.

Bylos duomenimis, 2015 metų liepą kaltinamasis eksparlamentaras Šarūnas Gustainis priėmė 8,7 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, o tų pačių metų spalio mėnesį susitiko su R. Kurlianskiu.

Anot prokurorų, susitikimo metu tuometinis Seimo narys Š. Gustainis iš verslininko gavo verslininkams palankų įstatymo pataisos tekstą, o vėliau ją registravo ir balsavo už priėmimą.

Teismas penktadienį taip pat turėtų apklausti europarlamentaro Antano Guogos finansininką, buvusį Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovą Modestą Kaseliauską.

Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis yra kaltinamas davęs kyšius politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Kaltinamieji kaltės nepripažįsta ir teigia, kad tyrimas buvo vykdomas tendencingai.

Byloje be R. Kurlianskio taip pat kaltinami buvęs Liberalų lyderis ir Seimo narys E. Masiulis, Š. Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.