Gintautas Paluckas siūlo mažinti Seimo biudžetą, o ne parlamentarų skaičių
Re­fe­ren­du­mą dėl Sei­mo na­rių skai­čiaus ma­ži­ni­mo pa­skel­bę val­dan­tie­ji „į­vė­lė į ab­sur­diš­ką dis­ku­si­ją ma­tuo­ti de­mo­kra­ti­ją eu­rais“, ket­vir­ta­die­nį Sei­me pri­im­tą spren­di­mą ver­ti­na opo­zi­ci­nės So­cial­de­mo­kra­tų par­ti­jos ly­de­ris Gin­tau­tas Pa­luc­kas.

„Pagrindinis („valstiečių“ – BNS) argumentas, taip bus pigiau, bet tai pats blogiausias argumentas. Aš čia matau grėsmes, tai demokratijos siaurinimas, (...) tiesą sakant, mus visus įvėlė į absurdišką diskusiją, matuoti demokratiją eurais“, – penktadienį interviu Žinių radijui sakė G. Paluckas.

„Jei norit sumažint Seimo išlaidas, tiesiog sumažinkit biudžeto eilutę tais penkiolika procentų, tais dviem milijonais, čia nereikia jokių Seimo narių mažinti. Jei yra tik ekonominis argumentas, nusiimkit po vieną Seimo nario padėjėją, susimažinkit informacinės sistemos palaikymo po penkis milijonus investuojamus kaštus“, – kalbėjo sostinės vicemeras G. Paluckas.

Seimas ketvirtadienį nusprendė gegužės 12-ąją, drauge su prezidento rinkimais, Lietuvoje rengti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121.

Valdančiųjų „valstiečių“ siūlymu, bus balsuojama dėl tokios Konstitucijos formuluotės: „Seimą sudaro Tautos atstovai – 121 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.“

Referendumui nepritarę opozicijos atstovai „valstiečius“ kaltino šia iniciatyva siekiant padidinti rinkėjų aktyvumą per antrąjį prezidento rinkimų turą, kad užtikrintų didesnę paramą savo kandidatui premjerui Sauliui Skverneliui.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė kad referendumo siūlymas „nėra skaičiavimas rinkimų naudos, o įsipareigojimas rinkėjams mažinti Seimo narių skaičių“.

Seimo narių skaičiaus mažinimą „valstiečiai“ argumentuoja gyventojų skaičiaus mažėjimu, taip pat siekiu mažinti biurokratinį aparatą, taupyti lėšas.

„Jei šnekėtume valstybės mastu, nėra ypatingai didelė suma, bet vieno Seimo nario išlaikymas, jo ir padėjėjų alga, kanceliarinės išlaidos, yra apytiksliai 100 tūkst. eurų per metus ir mes šnekame apie sumą 2 mln. eurų per metus“, – sakė R. Karbauskis.

Opozicija argumentavo, kad, remiantis tarptautine praktika, Lietuvos parlamentarų skaičius yra optimalus.

Dėl referendumo paskelbimo minėtu klausimu „valstiečiai“ renka ir 300 tūkst. parašų. Tai kitas kelias paskelbti referendumą norimu klausimu.

Anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai teikė Konstitucijas pataisas, kad Seimo narių būtų sumažinta iki 101, bet parlamente ši iniciatyva palaikymo nesulaukė.

Dabar Konstitucija numato, kad renkamas 141 Seimo narys.