Gediminas Kirkilas: „Jei užteko balsų priimti pataisas, užteks ir atmesti veto“
Val­dan­čio­sios So­cial­de­mo­kra­tų dar­bo par­ti­jos (LSDDP) va­do­vas Ge­di­mi­nas Kir­ki­las sa­ko, kad Sei­mas at­mes pre­zi­den­tės ve­to, ku­riuo už­ker­ta­mas ke­lias LSDDP jau šie­met gau­ti vals­ty­bės do­ta­ci­ją.

„Atmesime veto. Jei užteko balsų priimti pataisas, užteks ir atmesti veto“, – BNS penktadienį sakė G. Kirkilas.

Ramūnas Karbauskis: „Aš net neabejoju, kad veto bus atmetinėjamas. Jeigu visi kolegos bus Seime, neišvažiavę, mums tai padaryti pavyks.“

Šalies vadovės veto atmesti reikia ne mažiau nei 71 parlamentaro balso iš 141.

„Nesistebiu todėl, kad prezidentė visada arčiau dešiniųjų partijų buvo. Mes priėmėme tą įstatymą pagal prezidentės pasiūlymą“, – teigė LSDDP lyderis Seimo vicepirmininkas G. Kirkilas.

Tačiau jis nekonkretizavo, ką turįs omeny kalbėdamas apie pataisas prezidentės siūlymo pagrindu.

Prezidentės nuomone, rinkimuose nedalyvavusios, bet atstovų Seime turinčios partijos turi teisę gauti finansavimą, tačiau tai turi būti daroma ne skolinantis, o numatant lėšų joms kitų metų biudžete, todėl jis siūlo, kad įstatymo pataisos dėl tokių partijų įsigaliotų nuo 2019 metų sausio.

Ramūnas Karbauskis: veto atmesim

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimas sieks atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl pataisų, jau šiemet turėjusių atverti kelią gauti valstybės dotaciją Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP).

„Aš net neabejoju, kad veto bus atmetinėjamas. Jeigu visi kolegos bus Seime, neišvažiavę, mums tai padaryti pavyks“, – BNS penktadienį sakė R. Karbauskis.

Šalies vadovė vetavo abu įstatymus, susijusius su dotacija LSDDP.

Vienas teisės aktas keitė partijų finansavimo modelį apskritai, o kitas būtų leidęs Vyriausybei šiemet pasiskolinti pinigų šiai dotacijai išmokėti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas stebėjosi, kodėl prezidentė atmetė naują partijų finansavimo modelį, nors anksčiau jį palaikė.

„Mes negalime priklausyti nuo prezidentės norų pasikeitimo. Vieną dieną ji sako viena, kitą dieną vetuoja tai, ką siūlė pati“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis tvirtino, kad D. Grybauskaitė palaikė būtinybę parlamentinėms partijoms gauti valstybės dotaciją, tik priešinosi, kad dotacija LSSDP būtų paskirta Gintauto Palucko socialdemokratų dotacijos sąskaita, o tokių ketinimų galiausiai ir buvo atsisakyta.

Prezidentės nuomone, rinkimuose nedalyvavusios, bet atstovų Seime turinčios partijos turi teisę gauti finansavimą, tačiau tai turi būti daroma ne skolinantis, o numatant lėšų joms kitų metų biudžete.

Prezidentūra penktadienį pranešė, kad šalies vadovė taip pat ragina negriauti partijų finansavimo sistemos atsisakant procentinės rinkėjų balsų kartelės, tačiau pasiūlė ją sumažinti iki 2 procentų.

D. Grybauskaitė taip pat nepritaria biudžeto pataisų projektui, apjungusiam galimybes skolintis tiek gynybos biudžetui didinti, tiek LSDDP dotacijai, sakydama, kad „gynybos poreikiai negali tapti partijų finansavimo įkaitu“.

R. Karbauskis tvirtino, kad visos biudžeto pataisos Seime svarstomos bendrai, todėl atskirų projektų dėl gynybos finansavimo ir dotacijos LSDDP būti negalėjo.

„Opozicija puikiai supranta, kad nors ir galima pateikti du projektus, komitetuose jie bus sujungti į vieną“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Pasak jo, vetuodama pataisas šalies vadovė „vengė prisiimti atsakomybę“.

Pagal Seimo priimtas pataisas, LSDDP pretenduotų į maždaug 200 tūkst. eurų dotaciją.