Gabrielius Landsbergis premjerui: tai rinkiminis žaidimas
Kon­ser­va­to­rių ly­de­ris Gab­rie­lius Lands­ber­gis rin­ki­mi­niu žai­di­mu pa­va­di­no prem­je­ro Sau­liaus Skver­ne­lio pa­siū­ly­mą Bal­ta­ru­si­jos prem­je­rui, kad vie­toj As­tra­vo at­omi­nės jė­gai­nės bū­tų sta­to­ma du­ji­nė elek­tri­nė.

G. Landsbergio teigimu, šis žingsnis gali būt panaudotas kaip pretekstas atšaukti Europos Sąjungos (ES) sankcijas Baltarusijai.

„Tai rinkiminis žaidimas, galintis ne Astravą sustabdyti, bet būti panaudotas kaip pretekstas atšaukti sankcijas Baltarusijai“, – BNS sakė konservatorių lyderis.

Jis sakė, kad kitą savaitę dėl Lietuvos pozicijos šiuo klausimu kviesis užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių.

S. Skvernelis ketvirtadienį laišku kreipėsi į Baltarusijos premjerą Sergejų Rumasą su pasiūlymu apsvarstyti galimybę vietoj Astravo atominės jėgainės vystyti modernią dujinę elektrinę.

Lietuvos premjero teigimu, Lietuva gali užtikrinti dujų tiekimą Baltarusijai per suskystintų gamtinių dujų terminalą ir planuoją Lietuvos ir Lenkijos dujotiekį.

S. Skvernelis taip pat pareiškė, kad pasiūlyta alternatyva būtų naudinga Baltarusijos ekonomikai bei „atvertų kokybiškai naują puslapį ne tik mūsų tarpusavio, bet ir Baltarusijos santykių su Europos Sąjunga srityje“.

Lietuva jau daugelį metų kritikuoja Astravo atominės elektrinės statybas 20 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Jėgainę stato Rusijos korporacija „Rosatom“.

Pirmąjį reaktorių baltarusiai žada paleisti šiemet, antrąjį – kitąmet.

Iki šiol Lietuvos pareigūnai siekė sustabdyti projektą blokuojant elektros importą Europos Sąjungos (ES) lygiu, bet nesulaukė ES institucijų ir kitų valstybių paramos.