Gabrieliui Landsbergiui – nauja kaltinimų lavina: vėl kliūva žmonos veikla
Val­dan­čių­jų „vals­tie­čių“ at­sto­vai kal­ti­na opo­zi­ci­nių kon­ser­va­to­rių ly­de­rį Gab­rie­lių Lands­ber­gį, kad šis at­sto­vau­ja pen­si­jų fon­dams jo šei­mos vers­lui pa­si­ra­šant kon­trak­tus su jais. 

Pats G. Landsbergis kaltinimus vadina insinuacijomis ir spaudimu Konstituciniam Teismui (KT), turinčiam pasisakyti dėl pensijų reformos, tačiau sako, kad detalesnius paaiškinimus turėtų pateikti ne jis, o verslininkai.

Praėjusią savaitę „BaltCap“ pranešė, kad fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ skirs 11 mln. eurų naujos mokyklos ir vaikų darželio statybai Vilniaus Kalnėnų mikrorajone.

G. Landsbergio žmonai Austejai Landsbergienei priklausančios „Karalienės Mortos mokyklos“ atstovė „valstietės“ kaltinimus vadino absurdiškais.

„Valstiečiai“ G. Landsbergio pasirašytą kreipimąsį į KT įvardija kaip „politinę korupciją“, pabrėždami, kad jis beveik visiškai sutampa su pensijų fondų teisininkų parengtu tekstu, o pensijų fondų investicijas valdanti privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ investuoja ir į naują mokyklos pastatą Vilniuje, kurį nuomosis G. Landsbergio šeimos verslas.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti, ar „politinės korupcijos požymių turinti“ konservatorių lyderio veikla yra suderinama su Politikų etikos kodekso reikalavimais. Politine korupcija G. Landsbergį kaltina ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

„Matant, kaip aktyviai G. Landsbergis gynė pensijų fondų interesus Seime, neturėtų stebinti tai, kai 11 mln. eurų investicija, kurią skiria didžiausių Baltijos šalių pensijų fondų išlaikomas fondas BaltCap, pasieks būtent Karalienės Mortos, o ne kokią kitą, pvz. valstybinę, mokyklą“, – teigia A. Širinskienė.

Ji pabrėžia, kad G. Landsbergis nenusišalino svarstant ir balsuojant dėl pensijų reformos bei pensijų fondų ateities.

Praėjusią savaitę „BaltCap“ pranešė, kad fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ skirs 11 mln. eurų naujos mokyklos ir vaikų darželio statybai Vilniaus Kalnėnų mikrorajone. Pastatu mokėdami nuomos mokestį naudosis G. Landsbergio žmonos Austėjos Landsbergienės valdoma Karalienės Mortos mokykla bei darželis „Vaikystės sodas“.

„BaltCap“ taip pat skelbė, kad į jos įsteigtą 100 milijonų eurų dydžio fondą BInF investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai.

„Aš apie jį (fondą BaltCap– BNS) nieko nei galiu pasakyti, nes aš niekaip nesu su juo susijęs. Jei būtų reikalingas komentaras, kaip ir kitais atvejais, jį turi pateikti verslas, kuris tuo užsiima“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vadovas tikina, kad KT statomas „į labai nepatogią padėtį“ dėl „valstiečių“ vykdomo „neteisėto spaudimo“.

„Konstituciniam Teismui priimti objektyvų sprendimą po to spaudimo, kurį vykdė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, yra labai sudėtinga. Aš suprantu, kad jie mėgina rasti būdus iš tos situacijos išsisukti eiliniais kaltinimais. Nežiūriu į tai rimtai, nes bet kokios insinuacijos yra netiesa“, – pabrėžė jis.

Bendrovių „Karalienės Mortos mokykla“ ir „Vaikystės sodas“ Rinkodaros vadovė Rita Meilūnaitė BNS pabrėžė, kad pastato savininku liks „BaltCap“ fondas, o įstaigos už patalpų nuomą per metus mokės beveik 1 mln. eurų.

„Tai yra absurdas, priešrinkiminis politinis šou. Atrodo, kad Seimo narė A. Širinskienė tikslingai pakeitė vieną žodį. „BaltCap Infrastructure Fund“ investuoja 11 milijonų eurų į naujos mokyklos statybą, o ne skiria“, – sakė ji.

Per 30 Seimo opozicijos atstovų iš įvairių frakcijų liepą kreipėsi į KT dėl Seimo patvirtintos pensijų sistemos reformos tvirtindami, kad kitąmet prasidėsianti reforma pažeis antroje pensijų kaupimo pakopoje dalyvaujančių žmonių teisėtus lūkesčius. KT prašymą ėmėsi nagrinėti rugsėjį.

Konservatorių lyderis anksčiau yra apkaltinęs vieną pensijų reformos iniciatorių „valstietį“ S. Jakeliūną spaudimu KT, kai šis patvirtino, kad buvo susitikęs su KT pirmininku Dainium Žalimu, o be kitų klausimų aptarė ir pensijų reformą. „Valstietis“ tikino nedaręs spaudimo KT pirmininkui. D. Žalimas taip pat tvirtino nepatyręs spaudimo.