G. Landsbergis apie valdančiųjų traukimąsi iš koalicijos: „Bailio taktika“
Opo­zi­ci­nės Tė­vy­nės są­jun­gos– Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų ly­de­ris Gab­rie­lius Lands­ber­gis ma­no, kad „vals­tie­čių“ pir­mi­nin­ko Ra­mū­no Kar­baus­kio kal­bos apie trau­ki­mą­si iš koa­li­ci­jos Sei­me – tuš­čios ir įgy­ven­di­na­mos ne­bū­tų.

„Pasitraukdamas į opoziciją, patraukdamas Saulių Skvernelį, jis de facto sugriauna bet kokį legitimumą savo kaip žmogaus, kuris galėtų pretenduoti ateityje į valdžią: tu turėjai šansus, tu galėjai padaryti darbus iki galo, bet, deja, tu jų nepadarei. Bailio taktika. Aš manau, kad čia yra tik tuščias grasinimas, kitaip vadinamas blefavimas“, – Žinių radijui penktadienį sakė G. Landsbergis.

Seimo narys Mindaugas Puidokas „valstiečių“ grūmojimus trauktis į opoziciją taip pat vadina pigiu triuku, skirtu pagąsdinti rinkėjus.

„Ar gali valstybės likimas ir žmonių gerbūvis tapti galingo politiko ego įkaitu!? Juk žmonės balsavo už LVŽS Seimo rinkimuose ir suteikė galimybę stabiliai dirbti 4 metus. Premjero S. Skvernelio tyla stebina ir rodo, kad jam toks veikimo metodas tinka. Visi suprantame, kad kitas grasinimas – pirmalaikiais Seimo rinkimais – tai dar vienas įrodymas, kad stabilumas valstybėje yra antraeilės svarbos“, – išplatintame pranešime spaudai rašo politikas.

R. Karbauskis ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) trauktųsi iš valdžios, jei pralaimėtų prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

Premjerui S. Skverneliui ketvirtadienį viešai užsiminus, jog priklausomai nuo prezidento rinkimų rezultatų, Seime gali susiformuoti nauja dauguma, R. Karbauskis sakė, kad konservatoriai šiuo metu aktyviai kalbina visų frakcijų atstovus „versti valdžią“.

G. Landsbergis užsimena, kad keletą pastarųjų mėnesių vyksta „judėjimas valdančiųjų pusėje“. Tačiau R. Karbauskio pasisakymus jis vertina kaip įspėjimą savo frakcijos atstovams bei koalicijos partneriams, rinkėjams.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją yra pasirašiusios LVŽS ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija, jos dar turi bendradarbiavimo susitarimą su „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime. Tai sudaro 69 balsus Seime iš 141. Per balsavimus dažnai valdantieji sulaukia ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių palaikymo. Pridėjus šiuos balsus, susidaro 77 mandatai.