Filmas apie prezidentę Sauliui Skverneliui primena „kitokį laikotarpį“
Ki­no fil­mą apie par­ei­gas dar ei­nan­čią pre­zi­den­tę Da­lia Gry­baus­kai­tę prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis va­di­na „neei­li­niu įvy­kiu“ Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je, pri­me­nan­čiu „ki­to­kį lai­ko­tar­pį“.

„Tai yra neeilinis įvykis mūsų trisdešimties metų nepriklausomos valstybės istorijoje, kada atliekamas veiksmas, primenantis, galbūt, kitokį laikotarpį, kitas valstybes. Tikrai turinio negaliu vertinti, pats režisierius pasakė tam tikrą tikslą, dėl ko sukurtas – ir politinę potekstę, ir, galbūt, rinkiminę potekstę. Tai, galbūt, ir tai buvo tikslas“, – Žinių radijui ketvirtadienį teigė S. Skvernelis.

Premjeras sako kol kas neradęs laiko pažiūrėti filmo, bet ketina tai padaryti. Kartu jis pabrėžė gerbiantis kūrybos laisvę.

Neseniai kino teatruose pasirodžiusio filmo „Valstybės paslaptis“ režisierius Donatas Ulvydas laidai „DELFI dėmesio centre“ yra teigęs, kad filmą neisibaigus prezidentės kadencijai nusprendė rodyti siekdamas dėl dviejų priežasčių: norėdamas parodyti D. Grybauskaitės indėlį į Lietuvos sėkmę ir dėl to, kad jis taptų pavyzdžiu rinkėjams prieš einant balsuoti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

D. Grybauskaitė prezidento poste yra nuo 2009-ųjų, ji buvo perrinkta 2014 metais. Jos antroji kadencija baigsis liepos 12 dieną.