Edita Žiobienė: tarnybos suabejojo pirmiausia savimi
Vai­ko tei­sių ap­sau­gos kon­tro­lie­rė Edi­ta Žio­bie­nė aiš­kin­sis si­tua­ci­ją, kaip tar­ny­bos at­li­ko dar­bą vi­suo­me­nės reak­ci­jos su­lau­ku­sio­je kau­nie­čių vai­kų pa­ėmi­mo is­to­ri­jo­je.

„Vaiko teisių apsaugos kontrolierė yra pradėjusi tyrimą dėl tos situacijos. Bus žiūrima, kiek buvo užtikrintos vaiko teisės ir teisėti interesai“, – BNS sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos vyresnysis patarėjas Egidijus Meilus.

Su pačia kontroliere BNS nepavyko susisiekti. Naujienų portalui 15min.lt ji pažymėjo, kad vaikai iš kauniečių šeimos buvo paimti ne subjektyviu vaiko teisių specialisto sprendimu, bet gavus teismo leidimą. Anot jos, medžiagą įvertino ir teisėjas, teisme nebuvo keliamas klausimas, ar reikia vaikus grąžinti į šeimą.

„Dabar išeitų taip, kad galutinį sprendimą priima pačios institucijos. Manau, tai yra smūgis teismams. Man tai yra neadekvatu“, – svarstė E.Žiobienė.

„Kai savo priimtus sprendimus vertini profesionaliai ir esi įsitikinęs jų teisingumu, politiniams spaudimams nepasiduodi. Vadinasi, tarnybos suabejojo pirmiausia savimi“, – pridūrė ji.

Tarnybos, gavusios pranešimų apie galimą smurtą prieš vaikus, prieš mėnesį nusprendė juos paimti iš Kručinskų šeimos. Specialistai vertino policijos informaciją, taip pat atliko kitus veiksmus, apžiūrėjo mažamečių namus – jie tvirtino, kad vaikai paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba neneigia, jog buvo padaryta ir klaidų, ypač dėl klaidinimo, jog mama vartojo alkoholį.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo smurto.

Istorijai sulaukus didelio visuomenės ir politikų dėmesio, trečiadienį Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai nusprendė grąžinti vaikus tėvui, ketvirtadienį prokurorai pranešė panaikinę draudimą mamai bendrauti su sūnumi bei lankytis namie.