E.Nekrošius amžinojo poilsio atguls Šiluvos kapinėse
Su re­ži­sie­riu­mi Ei­mun­tu Ne­kro­šiu­mi šian­dien bus ga­li­ma at­sis­vei­kin­ti iki 10 val. Vė­liau ar­ti­mie­ji re­ži­sie­rių pa­ly­dės į pa­sku­ti­nę ke­lio­nę. E. Ne­kro­šius bus lai­do­ja­mas Ra­sei­nių ra­jo­ne, Ši­lu­vo­je. Ar­ti­mie­siems pa­gei­dau­jant lai­do­tu­vės bus pri­va­čios.

E. Nekrošius staiga mirė antradienio naktį ligoninėje Vilniuje. Jis pasijuto blogai grįžęs iš kelionės. Režisieriui trečiadienį būtų sukakę 66-eri.

E. Nekrošius gimė 1952 metų lapkričio 21 dieną Pažobrio kaime Raseinių rajone. Baigęs teatro režisūros studijas grįžo į Lietuvą ir režisavo Kauno dramos teatre, Lietuvos valstybiniame jaunimo teatre, vėliau – buvo Lietuvos tarptautinio teatro festivalio LIFE režisierius. 1998 Vilniuje įsteigė teatrą studiją „Meno fortas“, buvo jos meno vadovas.

Pripažinimą režisieriui pelnė jo Jaunimo teatre pastatyti spektakliai „Kvadratas“, „Pirosmani, Pirosmani“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Dėdė Vania“. Į Lietuvos teatro istoriją pateko festivaliui LIFE sukurtas „Hamletas“.

Jo spektakliai ne kartą skynė laurus tarptautiniuose festivaliuose. 1995 metais jis pripažintas geriausiu festivalio „Baltijskij dom“ režisieriumi. Už geriausią spektaklį, sukurtą Rusijoje, 2004 metais E. Nekrošius pelnė specialų žurnalistų ir teatro kritikų prizą „Auksinė kaukė“, taip pat buvo apdovanotas Europos Tarybos įsteigtu Naujosios teatro realybės prizu, „Auksiniu scenos kryžiumi“, Nacionaline kultūros pažangos premija.

1997 metais režisieriui įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija.

E. Nekrošius yra apdovanotas Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju Kryžiumi, Italijos Respublikos Komandoro ordinu.