Dainiaus Kepenio komisija nusivylė ir Dovilė Šakalienė
So­cial­de­mo­kra­tų frak­ci­jos na­rė Do­vi­lė Ša­ka­lie­nė trau­kia­si iš Dai­niaus Ke­pe­nio va­do­vau­ja­mos Svei­kos gy­ven­se­nos ko­mi­si­jos Sei­me.

„Man labai gaila, kad Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkui D. Kepeniui nepavyksta koncentruotis į būtent sveikos gyvensenos klausimų sprendimą. Nepritariu kalboms apie grūdinimąsi kaip alternatyvą skiepams ar klaidinantiems pasisakymams kaip tariamai sveikesni užauga neskiepyti vaikai,“ sakė socialdemokratė Dovilė Šakalienė, Sveikos gyvensenos komisijos vicepirminkė.

„Prisijungiau prie komisijos tam, kad galėtume dirbti su konkrečiomis sveikos gyvensenos srities problemomis – aktyvesnio judėjimo ir sveikos mitybos skatinimu. Iš tiesų Lietuvos gyventojų fizinė būklė nėra gera, didesnė dalis gyventojų stokoja pakankamo fizinio aktyvumo, ugdymo ir gydymo įstaigose nėra pakankamai daržovių ir kitų sveikatai palankių maisto produktų, gyventojų mitybos įpročiai prasti. Tačiau vietoje to, kad spręstume šias realias problemas, prisidėtume prie geresnės gyventojų sveikatos užtikrinimo – komisijos pirmininkas moko medikus dirbti, komisijos vardas naudojamas priešingai Lietuvos gyventojų interesams, daroma žala visuomenės sveikatai,“ pranešime spaudai konstatuoja D. Šakalienė.

LŽ primena, jog praėjusios savaitės pabaigoje apie pasitraukimą iš minėtos komisijos pranešė du opoziciniai konservatoriai Kęstutis Masiulis ir Andrius Kupčinskas. Šiandien, kiek anksčiau opoziciniai konservatoriai pasiūlė iš viso naikinti „valstiečių“ atstovo Dainiaus Kepenio vadovaujamą Sveikos gyvensenos komisiją. Tokį siūlymą registravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vadovas Gabrielius Landsbergis ir jo pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Komisiją siūloma naikinti, nes „po šios komisijos priedanga jos vadovo organizuojama veikla kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui“, teigiama frakcijos pranešime.

„Seime įsteigtos Sveikos gyvensenos komisijos pavadinimas ir veikla niekaip negali būti susiję su tuo, ką pastaruoju metu naudodamasis Seimo tribūna deklaruoja komisijos vadovas D. Kepenis. Šio Seimo nario viešai skelbiamos abejonės dėl skiepų, propagavimas, neva, skiepams alternatyvių priemonių diskredituoja sveikos gyvensenos koncepciją ir daro akivaizdžią žalą žmonių sveikatai. Tymų protrūkio mastai grėsmingai auga. Vienintelis moksliškai pagrįstas ir praktiškai įrodytas efektyvus kelias užkirsti kelią pavojingų užkrečiamų ligų plitimui – skiepijimas. Todėl palaikome D. Šakalienės ryžtą pasitraukti iš D. Kepenio vadovaujamos Seimo komisijos ir nedeleguosime jokio kito frakcijos nario“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas J. Sabatauskas.

Socialdemokratai Seimui buvo pateikę siūlymą dėl privalomo vaikų skiepijimo nuo tymų, poliomielito ir raudonukės. Valdančiųjų balsais buvo užkirstas kelias šį siūlymą svarstyti Seime.