D. Grybauskaitė: šiuo sunkiu metu visa Lietuva reiškia paramą JAV žmonėms
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė par­eiš­kė užuo­jau­tą Jung­ti­nių Ame­ri­kos Vals­ti­jų Pre­zi­den­tui Do­nal­dui Trum­pui dėl de­šim­čių žmo­nių gy­vy­bių par­ei­ka­la­vu­sių gais­rų Ka­li­for­ni­jos vals­ti­jo­je.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl žūčių per gaisrus Kalifornijoje

Vilnius, lapkričio 11 d. (BNS). Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Donaldui Trumpui dėl dešimčių žmonių gyvybių pareikalavusių gaisrų Kalifornijos valstijoje.

Pasak šalies vadovės, šiuo sunkiu metu visa Lietuva reiškia paramą JAV žmonėms. Prezidentė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo ir vienybės Kalifornijos gyventojams, tęsiant gelbėjimo darbus bei kuo greičiau įveikiant šios nelaimės padarinius, pranešė Prezidentūra.

S. Skvernelis žuvusiųjų artimiesiems linkėjo tvirtybės ir vienybės sunkią netekties valandą, nukentėjusiesiems – didžiausios sveikatos.

Vyriausybės vadovas taip pat palinkėjo stiprybės tęsiant gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbus.

Remiantis naujausiais duomenimis, Kalifornijoje siaučiančių didelių miškų gaisrų aukų skaičius padidėjo iki 23-jų.

Genamas stipraus vėjo, gaisras jau išdegino 40,5 tūkst. hektarų ir yra suvaldytas tik 20 proc., nurodė Kalifornijos priešgaisrinis departamentas („Cal Fire“). Su liepsnomis kovoja daugiau kaip 3,2 tūkst. ugniagesių. Trys iš jų jau patyrė sužalojimų.

Ugniagesių vertinimais, gaisrui visiškai suvaldyti jiems reikės trijų savaičių.