Centro partiją drasko nesutarimai
Ne­par­la­men­ti­nę Cen­tro par­ti­ją dras­ko vi­daus ne­su­ta­ri­mai – iš par­ti­jos ša­li­na­mi na­riai, pi­la­si kal­ti­ni­mai dėl ne­tei­sė­tų po­sė­džių or­ga­ni­za­vi­mo, ra­šo­mi skun­dai pro­ku­ra­tū­rai.

Ketvirtadienį Lietuvos centro partijos valdybos pirmininkas Alvidas Šimkus išplatino viešą pranešimą, kad valdyba sustabdė Seimo nario, kandidato į prezidentus Naglio Puteikio narystę Centro partijoje. Jis yra ir partijos pirmininkas.

Anot pranešimo, N. Puteikio narystė sustabdyta „dėl nuolatinių melagingų pranešimų žiniasklaidoje, kitų partijos narių įžeidinėjimo ir viešo žeminimo“.

A. Šimkus BNS sakė, kad partijos pirmininkas galėjo suklastoti partijos suvažiavimo, vykusio kovo 12 dieną, dokumentus.

„Dabar kaip tik rašau raštą prokuratūrai dėl galimai neteisėto suvažiavimo, kurį suorganizavo kovo 12 dieną. Visas suvažiavimas buvo ištisi procedūriniai pažeidimai. Kyla įtarimas, kad suvažiavime dalyvavo ne partijos nariai“, – teigė A. Šimkus.

Jo teigimu, partijos pirmininkas viešai kalbėdamas meluoja apie partijoje neva priimtus sprendimus, kurių niekas nepriėmė.

„Tai yra toks žiaurus autokratinis valdymas, jis nesiskaito, jeigu žmogus pasako savo nuomonę, vidinėje grupėje, jis tuoj užsipuola žmones. Žmonės bijo, ką nors sakyti“, – BNS sakė A. Šimkus.

N. Puteikis savo ruožtu teigia, kad A. Šimkus partijos valdybos pirmininko pareigų nebeina nuo kovo mėnesio.

„Kaip suprantu, kitas pranešimas bus, kad buvęs valdybos pirmininkas pasiskelbs Lietuvos karaliumi“, – ironizavo Seimo narys.

„Negaliu rimtu veidu nagrinėti valdybos posėdžio, kada jame dalyvauja (kandidato į prezidentus – BNS) M. Puidoko štabo vadovė Laura Radzevičiūtė ir (Klaipėdos mero – BNS) V. Grubliausko frakcijos narys A. Šimkus“, – BNS sakė N. Puteikis, komentuodamas sprendimą stabdyti jo narystę partijoje.

Jo teigimu, L. Radzevičiūtė Centro partijos valdybai nepriklauso nuo praėjusių metų rugsėjo, o A. Šimkus – nuo šių metų kovo. Be to, pirmoji dirba kitam kandidatui į prezidentus, o A. Šimkus nepakluso Centro partijos valiai dirbti opozicijoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje.

„Tokią pseudo valdybą lyginčiau su tokia situacija, kad jeigu šiandien ateičiau į Seimo posėdį ir vietoj dabartinio Seimo pirmininko rasčiau Loretą Graužinienę, kuri rimtu veidu vestų praeitos kadencijos Seimo posėdį“, – kalbėjo politikas.

Pasak jo, A. Šimkus, pasinaudodamas turima prieiga prie partijos narių duomenų, iš Centro partijos išbraukė daugiau kaip trečdalį narių, tai yra per tūkstantį žmonių.

Dėl to Centro partijos pirmininkas žada kreiptis į prokuratūrą ir Teisingumo ministeriją.

A. Šimkus BNS patvirtino iš Centro partijos narių išbraukęs dalį narių. Anot jo, jis buvo priverstas taip padaryti, nes neturi šių žmonių nei prašymų priimti į partiją, nei užpildytų anketų.

Anot A. Šimkaus, N. Puteikis žadėjo jam pateikti dokumentus, bet per metus to nepadarė.

„Manau, kad tie žmonės galėjo būti iš NPD sąrašų, kurių duomenis Naglis turėjo, todėl aš juos ir pašalinau“, – teigė valdybos pirmininkas.

2016 metais prieš Seimo rinkimus N. Puteikis kūrė „Neapmokestinamųjų pajamų didinimo“ partiją, bet ji nebuvo įregistruota.

N. Puteikis sakė, kad šeštadienį Kaune planuojamas Centro partijos tarybos posėdis, per jį ketinama kelti klausimą dėl L. Radzevičiutės ir A. Šimkaus šalinimo iš organizacijos.

Šių metų kovą Centro partija nurodė turinti 3908 narius.