Baikerio nužudymu įtartam Laurynui Baltrūnui įtarimai panaikinti
Di­de­lio at­gar­sio su­lau­ku­sio­je by­lo­je pro­ku­ra­tū­ra nu­spren­dė Lau­ry­nui Bal­trū­nui pa­nai­kin­ti įta­ri­mus bai­ke­rio Ai­va­ro Kil­kaus nu­žu­dy­mu, iki­teis­mi­nis ty­ri­mas su­stab­dy­tas.

Taip pat įtarimai panaikinti ir L. Baltrūno žmonai Daivai Baltrūnienei bei bičiuliui Kazimierui Jakui, BNS penktadienį patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė.

„Nesurinkus pakankamai duomenų, kad jie padarė nusikalstamas veikas (...) trijų įtariamųjų atžvilgiu yra priimtas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą“, – sakė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Anot jos, šiuo metu atlikti visi procesiniai veiksmai, tačiau įtariamųjų paieška yra tęsiama – gavus svarbių duomenų, ikiteisminis tyrimas būtų iškart atnaujintas.

„Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis bei nustatytas aplinkybes, daroma išvada, kad šiuo metu yra atlikti visi galimi procesiniai veiksmai ir išnaudotos visos galimybės nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį ar asmenis. Tačiau to padaryti nepavyko, todėl ikiteisminis tyrimas yra sustabdomas, tęsiant įtariamojo ar įtariamųjų paiešką“, – teigė R. Stundienė.

Apie panaikintus įtarimus penktadienio popietę pirmasis pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Baikeris A. Kilkus dingo užpernai – spalio 15 dieną, apie 17 val., motociklu išvyko iš namų Vilniuje ir negrįžo, jo buvimo vieta nėra žinoma iki šiol.

Netrukus po to suimtas buvo L. Baltrūnas, kuriam pareikšti įtarimai A. Kilkaus nužudymu. Suimtas L. Baltrūnas išbuvo keturis mėnesius. Vėliau jam skirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra. Jis turėjo būti namuose ir nešioti apykoję.