Atsisveikinama su režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi
Pa­gerb­ti an­tra­die­nį mi­ru­sio re­ži­sie­riaus Ei­mun­to Ne­kro­šiaus at­mi­ni­mo at­vy­ku­si pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė sa­ko, kad kei­čian­tis lai­kams, to­kių kaip E. Ne­kro­šius ne­pa­keis jo­kie žmo­nės.

„Keičiasi epocha, keičiasi žmonės, kitos aktualijos. Ateis kiti, kitokie, bet tokie kaip Nekrošius jau niekada neateis ir tokių kaip Nekrošius mes niekada nepakeisime“, – žurnalistams Vilniuje, režisieriaus teatro „Meno fortas“ prieigose sakė prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, jos karta užaugo su Jaunimo teatru, kur buvo rodomi E. Nekrošiaus spektakliai.

„Praktiškai jis mus augino, ugdė, švietė. Tai – didžiulis praradimas“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Ji prisiminė, jog norint sulaukti bilietų į režisieriaus spektaklius tekdavo stovėti ir ilgose eilėse: „Tai buvo mūsų jaunystė, mūsų gyvenimas, čia veržėmės visi, nes matėme viską: ir laisvę, ir mintį, ir intelektą, ir kažkokį pasipriešinimą tais, dar sovietiniais laikais“.

Prezidentė taip pat sakė, kad jai įsiminė ne konkretūs E. Nekrošiaus režisuoti spektakliai, o patiriamas bendrystės jausmas, „kada žinojai, kad tai yra tie žmonės, kurie taip pat galvoja apie viską – ir apie gyvenimą, ir apie valstybę“.

Atsisveikinti su mirusiu režisieriumi „Meno forto“ salėje Bernardinų gatvėje galima nuo 12 iki 20 valandos.

Ketvirtadienį E. Nekrošius bus laidojamas Raseinių rajone, Šiluvoje. Artimiesiems pageidaujant laidotuvės bus privačios.

E. Nekrošius staiga mirė antradienio naktį ligoninėje Vilniuje. Režisieriui trečiadienį, lapkričio 21-ąją, būtų sukakę 66-eri.

Šv. Mišios už Eimuntą Nekrošių bus aukojamos lapkričio 21 dieną 11 val. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje. Atsisveikinimas su velioniu lapkričio 21 dieną nuo 12 iki 20 val. „Meno forto“ salėje (Bernardinų g. 8/8). Karstas išnešamas ketvirtadienį, lapkričio 22 dieną, 10 val. Vykdydami išankstinę velionio valią, artimieji režisierių E. Nekrošių laidos Šiluvos miestelio kapinėse.