Aplinkos ministre teikiama teisingumo viceministrė
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis ap­lin­kos mi­nis­tre pa­si­rin­ko tei­si­nin­kę, tei­sin­gu­mo vi­ce­mi­nis­trę, Lie­tu­vos so­cial­de­mo­kra­tų dar­bo par­ti­jos (LSDDP) na­rę Ir­mą Gu­džiū­nai­tę.

30-ies I. Gudžiūnaitė teisingumo viceministre dirba nuo pernai birželio. Prieš tai ji buvo teisingumo atašė Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje.

„Tai jaunas, profesionalus, veržlus žmogus, kurio teisinis išsilavinimas, tarptautinė patirtis, žinios įgytos viceministrės pareigose leidžia tikėtis, kad I. Gudžiūnaitė sėkmingai spręs itin svarbius ir aktualius klausimus, patenkančius į Aplinkos ministerijos atsakomybės sritį“, – teigė S. Skvernelis.

Gavusi premjero teikimą, aplinkos ministrę turėtų paskirti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė BNS ketvirtadienį patvirtino, kad premjero teikimas yra gautas, šiuo metu vykdoma kandidatės į teisingumo ministres patikra.

Pati I. Gudžiūnaitė BNS teigė norinti susilaikyti nuo komentarų iki prezidentės sprendimo. Ji BNS patvirtino, kad yra LSDDP narė.

„Tai yra premjero pasirinkimas. Laukiame prezidentės sprendimo. Esu partijos narė, bet, matyt, paskyrimas su partija nesusijęs“, – teigė kandidatė į ministres.

Iš Radviliškio kilusi I. Gudžiūnaitė yra įgijusi teisės magistro laipsnį Vilniaus universitete, po studijų iškart pradėjo karjerą Teisingumo ministerijoje.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius I. Gudžiūnaitę apibūdina kaip gabią, sprendimus sudėtingose situacijose greitai randančia teisininkę. Jo nuomone, tai, jog kandidatė neturi patirties dirbant aplinkos apsaugos srityje, gali būti ir privalumas.

„Nėra dirbusi, bet visame pasaulyje yra įprasta rotacija – iš vieno departamento į kitą, kai jie yra nesusiję. Tad tai kaip tik gal net ir privalumas“, – BNS tikino ministras.