Antanas Guoga matavosi premjero kėdę?
Po­li­ti­ne ko­rup­ci­ja kal­ti­na­mas bu­vęs kon­cer­no „MG Bal­tic“ vi­cep­re­zi­den­tas Rai­mon­das Kur­lians­kis teis­me par­eiš­kė, kad pir­ma­die­nį liu­di­jęs Eu­ro­pos Par­la­men­to na­rys An­ta­nas Guo­ga pra­šė jo pa­gal­bos no­rė­da­mas tap­ti mi­nis­tru pir­mi­nin­ku.

Pasak R. Kurlianskio, politikas prašė padaryti dėl to poveikį Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui tuo metu, kai teisėsaugos įtarimų dar nesulaukę liberalai turėjo galimybę laimėti 2016 metų Seimo rinkimus.

Anot jo, šis klausimas buvo aptartas 2015 metų lapkritį Trakų rajone, Anupriškėse.

„(Liudytojas) prašė poveikio E. Masiuliui, kad jis neprieštarautų frakcijos „Klestinti Lietuva“ steigimui Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdyje ir kad aš padaryčiau poveikį E. Masiuliui, kad jis užleistų ministro pirmininko postą A. Guogai“, – Vilniaus apygardos teisme sakė R. Kurlianskis, atsakydamas į savo advokato klausimą.

A. Guoga teismui tvirtino, kad apie tai galėjo būti kalbama, bet „žodis „prašymas“ yra per daug“.

Kalbėdamas apie galimybes tapti premjeru politikas patvirtino įvairiems žmonėms siūlęs scenarijų, kad jeigu jam pavyktų Seimo rinkimų daugiamandatėje apygardoje nurungti partijos lyderį reitinguojant sąrašą, Liberalų sąjūdžio pergalės atveju ministru pirmininku būtų siūlomas jis, o ne E. Masiulis.

Tuo metu dėl frakcijos „Klestinti Lietuva“ R. Kurlianskis pateikė versiją, prieštaraujančią A. Guogos parodymams ir prokurorų kaltinimui.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas kaltinamas sutaręs su E. Masiuliu ir neteisėtai siekęs, kad frakcijos „Klestinti Lietuva“ Liberalų sąjūdyje neatsirastų.