Andrius Mazuronis „mišrūnu“ bus laikinai
Sei­mo na­rio pa­žy­mė­ji­mą šian­dien at­siė­męs bu­vęs Li­be­ra­lų są­jū­džio na­rys And­rius Ma­zu­ro­nis ap­sisp­ren­dė pri­klau­sy­ti Miš­riai par­la­men­ta­rų gru­pei. Ta­čiau vė­liau jis ne­at­me­ta ga­li­my­bės pri­si­jung­ti prie vie­nos iš Sei­mo frak­ci­jų. Kal­ba­ma, kad tai ga­li bū­ti val­dan­tie­ji „vals­tie­čiai“.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariui Arūnui Gelūnui išėjus vadovauti Lietuvos dailės muziejui, į parlamentą grįžtantis A. Mazuronis prisipažino sulaukęs įvairių siūlymų dirbti vienoje ar kitoje frakcijoje. Tačiau bent jau pradžioje pasirinko Mišrią parlamentarų grupę.

„Paprastas dalykas – žmogus eina ten, kur jaučiasi reikalingas arba kažkas nori, kad jis ten būtų. Jei niekas nenori, tuomet nėra jokio tikslo kankinti kitus ir kankintis pačiam“, – paklaustas, kodėl nepasirinko Liberalų sąjūdžio, pagal kurio sąrašą pateko į Seimą, sakė A. Mazuronis.

Pasak jo, šioje „labai daug pykčio, įvairiausių intrigų ir mažai noro atsiduoti bendram darbui“. „Ten dabar labiau panašu į koridą“, – padėtį Liberalų sąjūdžio frakcijoje apibūdino politikas.

Per 2016-ųjų Seimo rinkimus Liberalų sąjūdžio sąraše A. Mazuronis liko pirmas už brūkšnio. Dėl to, kad savivaldos rinkimuose dalyvavo su visuomeniniu komitetu, savo narystę Liberalų sąjūdyje politikas privalėjo sustabdyti. Tačiau A. Mazuronis pasielgė kitaip – iš viso pasitraukė iš partijos, kurios nariu buvo beveik ketverius metus.

Į Seimą grįžtantis A. Mazuronis labiausiai norėtų dirbti tuose komitetuose, kurių nariu jam teko būtų ankstesnėse kadencijose – Nacionalinio saugumo ir gynybos arba Audito.

„Bet puikiai suprantu realybę, kad kai prisijungi viduryje kadencijos ir dar tokiomis aplinkybėmis, tai eiti ten, kur yra laisvų vietų, o ne ten, kur norėtum“, – LŽ portalui sakė politikas.

Pastaruosius dvejus metus A. Mazuronis prisipažino mažai domėjęsis Seimo darbu.

„Padariau atradimą – kuo rečiau žiūri televizorių, skaitai portalus, tuo gyvenimas ramesnis. Mažai domėjausi, kas vyksta politikoje, ypač – Seime“, – sakė jis.

Todėl kažkokio išskirtinio šios kadencijos bruožo naujasis parlamentaras teigė negalįs pasakyti. Pasak jo, kad tą pastebėtum, padėtį reikia matyti iš vidaus, įsigilinus, antraip galima ir suklysti.

A. Mazuronio požiūriu, darbas Mišrioje Seimo narių grupėje suteikia veikimo bei pažiūrų laisvės. Kita vertus, veikdamas vienas politikoje, anot jo, nieko nepasiekti.

„Tą padaryti galima tik su komanda. Todėl ką gali žinoti, gal ir pasirinksiu kokią komandą“, – svarstė politikas. A. Mazuronio priesaika Seime numatyta kitą savaitę.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas sakė kalbinęs A. Mazuronį prisijungti prie frakcijos, tačiau šis pasirinko kitaip.

„Galiu jam gal net padėkoti. Į mūsų partiją jis įstojo prieš Eligijaus Masiulio pagavimą, dalyvavo rinkimuose. Rinkėjai jam skyrė aukštą vietą, kurią jis dabar ir gavo. O kad stabilumo A. Mazuronio elgesyje nėra, tai nėra. Smerkti tikrai nenoriu. Negaliu žmogui prikaišioti, kad jis apsisprendė kitaip“, – LŽ portalui sakė E. Gentvilas.

Liepą keturiasdešimties sulauksiantis politikas Seimo nariu buvo dvi kadencijas – 2008–2012 bei 2012–2016 metais. Iki 2015-ųjų jis buvo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys. Dabar Liberalų sąjūdžio frakcijoje yra 11 narių. Tačiau po poros savaičių jų liks 10 – Vitalijus Gailius Seimo nario mandatą iškeitė į Joniškio rajono mero kėdę. Ar parlamente jį pakeis kitas liberalas, paaiškės rudenį po naujų Seimo nario rinkimų.