Andrius Mazuronis liberalus keis į „valstiečius“ ?
Li­be­ra­lų są­jū­džio at­sto­vui Arū­nui Ge­lū­nui iš­ėjus va­do­vau­ti Lie­tu­vos dai­lės mu­zie­jui, ne­abe­jo­ja­ma, kad Sei­me jį pa­keis And­rius Ma­zu­ro­nis. Šal­ti­nių tei­gi­mu, po­li­ti­kas la­biau links­ta dirb­ti ne su opo­zi­ci­niais li­be­ra­lais, ku­rių rin­ki­mų są­ra­še var­žė­si dėl man­da­to, o su val­dan­čiai­siais „vals­tie­čiais“.

Seimo didžiausia valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, neseniai praradusi konservatorius pasirinkusį Raimundą Martinėlį, netrukus vėl gali pagausėti. Kalbama, kad jos gretas gali papildyti Seimą paliekantį A. Gelūną pakeisiantis A. Mazuronis. Per 2016-ųjų Seimo rinkimus Liberalų sąjūdžio sąraše šis politikas liko pirmas už brūkšnio. Nors pats A. Mazuronis apie grįžimą į Seimą vis dar kalba užuominomis, sutinka, kad nesėkmė savivaldybių tarybų rinkimuose – su visuomeniniu komitetu jis kandidatavo į Šiaulių miesto tarybą – tapo dar vienu rimtu argumentu, skatinančių galvoti apie parlamentaro mandatą. „Labai gaila, kad nepasisekė. Bet kiekvienas spyris į užpakalį yra postūmis į priekį“, – LŽ portalui sakė A. Mazuronis.

Dėl to, kad savivaldos rinkimuose dalyvavo su visuomeniniu komitetu, savo narystę Liberalų sąjūdyje politikas privalėjo sustabdyti. Tačiau A. Mazuronis pasielgė kitaip – iš viso pasitraukė iš partijos, kurios nariu buvo beveik ketverius metus. Politikas buvo santūrus, paklaustas, ar Seime norėtų dirbti Liberalų sąjūdžio frakcijoje. „Partijos vadovybės „ prašymu“ nesu Liberalų sąjūdžio narys. Tai, ką žiniasklaidoje komentavo Eugenijus Gentvilas, esą į rinkimus einant su komitetu narystė partijoje stabdoma automatiškai, o paskui sugrąžinama, yra absoliutus melas. Bet nenoriu veltis į viešus aiškinimusis, turiu visus atsiųstus raginimus išeiti ir panašiai. Tegu pirmininkas kalba, ką nori, jam dabar sunkus metas“, – kalbėjo A. Mazuronis. Galimybės dirbti LVŽS frakcijoje jis taip pat nekomentavo, tačiau sutiko, kad priklausant valdančiajai daugumai galima pasiekti geresnių veiklos rezultatų. Kartu pašmaikštavo, kad „politinių mozaikų dėliojimas“ pastarosiomis dienomis jam mažai rūpi – ką tik gimė trečias sūnus.

Liepą keturiasdešimties sulauksiantis A. Mazuronis Seimo nariu buvo dvi kadencijas – 2008–2012 bei 2012–2016 metais. Iki 2015-ųjų jis buvo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys.