Andriukaitis sugrįžimą į Lietuvos politiką pradeda nuo Skvernelio klaidų įvardijimo
Tre­čią kar­tą į ša­lies pre­zi­den­to pos­tą kan­di­da­ta­vęs so­cial­de­mo­kra­tas eu­ro­ko­mi­sa­ras Vy­te­nis Po­vi­las And­riu­kai­tis ža­da su­grį­ži­mą į Lie­tu­vos po­li­ti­ką po to, kai už­baigs dar­bą Eu­ro­pos Ko­mi­si­jo­je. 

„Šie rinkimai yra mano politinio sugrįžimo į Lietuvą pradžia. Aš dabar turiu grįžti į Europos komisaro poziciją ir atlikti uždavinius iki galo, iki lapkričio tikrai reikės darbuotis, o po to grįžtu atgal į Lietuvos politinį gyvenimą“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė V. Andriukaitis.

„Manau, kad ir dabar, ir kitais mėnesiais būsiu aktyvus Lietuvos politiniame gyvenime ir stengsiuosi mobilizuoti savo bendražygius 2020 metų rinkimams“, – teigė jis.

V. Andriukaitis teigė, kad antrajame rinkimų ture jo favoritų nėra.

„Aš nelabai tikiu tais, ką ten remti ir panašiai, todėl kad rinkėjai patys nusprendžia, kaip elgtis, ką daryti ir taip toliau. Politinių koalicijų nebuvo ir antro turo akivaizdoje manau, kad rinkėjai patys nuspręs“, – sakė V. Andriukaitis.

Kartu buvęs kandidatas pažymėjo, kad Sauliaus Skvernelio pralaimėjimą lėmė jo klaidos.

„Mano nuomone, premjeras S. Skvernelis per pastaruosius 3–4 mėnesius padarė daug klaidų. Tiek jo pasirodymas užsienio politikos amplua buvo labai prieštaringas, tiek jo sprendimai Lietuvos vidaus gyvenime buvo keliantys prieštaravimų, tiek žodžio keitimas į vieną ir į kitą pusę. Per tuos kelis mėnesius jis padarė pakankamai daug klaidų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė V. Andriukaitis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, V. Andriukaitis rinkimuose surinko 4,79 proc. rinkėjų balsų.

Pirmajame rinkimų ture 2647 balsais pirmauja opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Ingrida Šimonytė, ji surinko 31,13 proc. balsų. Už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų.