Ambasadorius Remigijus Motuzas apklaustas kaip specialusis liudytojas
Lie­tu­vos am­ba­sa­do­rius Ru­si­jo­je Re­mi­gi­jus Mo­tu­zas tre­čia­die­nį kaip spe­cia­lu­sis liu­dy­to­jas bu­vo apk­laus­tas ko­rup­ci­jos by­lo­je dėl vi­zos iš­da­vi­mo, pa­tvir­ti­no Ge­ne­ra­li­nė pro­ku­ra­tū­ra.

„(R. Motuzas) vakar apklaustas kaip specialusis liudytojas“, – BNS ketvirtadienį sakė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Specialiojo liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.

Su R. Motuzu BNS nepavyko susisiekti nuo trečiadienio.

Prokurorai įtaria, kad R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

Teisėsauga tyrime dėl prekybos poveikiu yra pareiškusi įtarimus buvusiam ilgamečiam diplomatui Rimantui Šidlauskui, Rusijos piliečiui, banko savininkui Rinatui Nasirovui ir verslininkui Albinui Bieliauskui.

Prokurorai įtaria, kad R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

R. Motuzas BNS anksčiau yra patvirtinęs, kad R. Nasirovui ir jo sūnui vizos kovo pabaigoje buvo išduotos pagal R. Šidlausko raštišką iškvietimą.

Ambasadorius teigė, kad R. Šidlauskas jam yra skambinęs kovo pabaigoje ir teiravęsis, ar minėtas jo raštas gautas.

R. Nasirovo advokatas patvirtino, kad jo ginamasis davė 3 tūkst. eurų R. Šidlauskui, tačiau, pasak jo, tai nebuvo kyšis.

Penktadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai spręs dėl R. Šidlausko nušalinimo nuo pareigų.

R. Nasirovas su seserimi valdo nedidelį banką „Novyj promyšlenyj bank“.

Kaip skelbta Rusijos žiniasklaidoje, Rusijos centrinis bankas šio banko licencijos galiojimą sustabdė 2018-ųjų vasarį dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimų.