Algis Kašėta sako nematantis galimybių atstatyti narystę Liberalų sąjūdyje
Va­rė­nos me­ras Al­gis Ka­šė­ta sa­ko ne­ma­tan­tis ga­li­my­bių at­sta­ty­ti na­rys­tę Li­be­ra­lų są­jū­dy­je.

„Šiandien informavau partijos pirmininką E. Gentvilą, kad nematau galimybių atstatyti narystės Liberalų sąjūdyje. Visas dėmesys – Varėnos kraštui ir jo žmonėms“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė politikas.

Telefonu su A. Kašėta BNS susisiekti nepavyko.

Liberalų sąjūdžio valdyba priėmė sprendimą, kad visų savivaldos rinkimuose ne su partijos iškeltu kandidatų sąrašu dalyvaujančių liberalų narystė partijoje bus stabdoma automatiškai.

Varėnos meras A. Kašėta po šio sprendimo pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininkų ir paskelbė, jog rinkimuose dalyvaus su komitetu. Jis Varėnoje išėjo į antrą turą, o A. Kašėtos sąrašas gavo 11 mandatų 25 vietų taryboje. Liberalų sąjūdis Varėnoje išvis nekandidatavo.

Liberalų sąjūdžio vadovas Eugenijus Gentvilas LRT televizijoje rinkimų naktį buvo paskelbęs, kad A. Kašėta ketina grįžti į partiją.

Anot E. Gentvilo, ketvirtadienį su juo susitikęs su A. Kašėta pranešė, jog negrįš.

„Musu esam draugai ir bičiuliai, ir liekam. Žmogus išėjo į komitetą, kad sutelktų nepartinius žmones, vietinius autoritetus, gydytojus. Jis ir sako: „Kaip man jiems pasakyti, kad dabar einu į partiją?“. A. Kašėta, liberalai, pagerino rezultatą, palyginti su 2015 metais. Sutarėm, kad jokių apsikalbėjimų, apsižodžiavimų negali būti, pagalba bus“, – teigė E. Gentvilas.

Dalis liberalų partiją paliko vadovybei uždraudus savivaldos rinkimuose dalyvauti ne partiniais sąrašais, o subūrus visuomeninį komitetą.

Dėl šio konflikto iš partijos išėjo jos buvęs lyderis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, parlamentarė Aušrinė Armonaitė.

R. Šimašiaus sąrašas Vilniaus taryboje laimėjo 17 mandatų iš 51, irgi su visuomeniniu rinkimų komitetu dalyvavęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas – 8 iš 31.