„Valstiečiai“ eis iki galo
Val­dan­tie­ji „vals­tie­čiai“ ne­at­si­sa­ko sa­vo ke­ti­ni­mo leis­ti Vy­riau­sy­bei sko­lin­tis gy­ny­bai ir nau­jai įsi­kū­ru­sioms par­ti­joms fi­nan­suo­ti. Ry­toj pla­nuo­tas ga­lu­ti­nis bal­sa­vi­mas dėl šio klau­si­mu dėl prem­je­ro sau­liaus Skver­ne­lio ke­lio­nės į Ja­po­ni­ją nu­kel­tas į ki­tą sa­vai­tę.

Didžiausios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien paragino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovą parlamentinio Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį išsakyti „valstiečių“ poziciją dėl gynybos ir partijų finansavimo iš vienos biudžeto eilutės. „Norime sulaukti valdančiųjų aiškaus atsakymo, ar jie ir toliau mano, kad būtina įstatymu įteisinti šį politinės korupcijos atvejį, kai politinė Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos parama valdančiajai daugumai yra perkama už biudžeto lėšas“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūnas.

R. Karbauskis patvirtino, kad valdantieji ir toliau laikytis savo pozicijos – balsavimui bus teikiama LVŽS frakcijos atstovės Agnės Širinskienės iniciatyva atsiradusi nuostata leisti skolintis ir partijoms. R. Karbauskis neabejoja, kad kitą savaitę per balsavimą pavyks surinkti 71 balso kvorumą.

Ažiotažas dėl valdančiųjų ketinimo leisti Vyriausybei skolintis lėšų ne tik gynybos biudžeto didinimui, bet ir partijų finansavimui, kilo prieš porą savaičių. Seimui Finansų ministerija pateikė įstatymo projektą, kuriuo buvo numatyta leisti Vyriausybei skolintis, siekiant padidinti krašto apsaugos finansavimą iki NATO standarto gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto. Viena iš LVŽS frakcijos lyderių A. Širinskienė pagal tą patį modelį – iš papildomų paskolų – pasiūlė spręsti ir naujai susikūrusių parlamentinių partijų, konkrečiai – socialdarbiečių finansavimą iš biudžeto. V. Pranckietis praėjusią savaitę išreiškė viltį, kad sprendimą šiuo klausimu pavyks rasti. A. Širinskienė mano, kad sprendimas jau aiškus, belieka jam pritarti valdančiųjų balsais.

Premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę užsiminė, kad jei valstybei nebus leista pasiskolinti naujai partijai finansuoti, ši liks be dotacijos. Jo teigimu, pataisa tėra techninė. „Niekas dėl to nenukentės. Iš kitų partijų niekas nebus atimta. Nieko bendro su gynybos finansavimu tai irgi neturi“, – tikino S. Skvernelis.