„Registrų centro“ dizainą ir prekės ženklus kūrė lino siuvinių pardavėjai
So­cia­li­niuo­se tink­luo­se pa­vie­šin­ta ži­nia, kad smul­ki li­no ga­mi­nių pre­ky­bos įmo­nė dve­jus me­tus bu­vo Re­gis­trų cen­tro (RC) pre­kių ženk­lų di­zai­no kū­rė­ja ir ki­tų rek­la­mos pa­slau­gų tei­kė­ja.

Teiginį, kad už valandą mokėta po 1,68 tūkst. eurų, RC neigia, tačiau pripažįsta, kad kyla abejonių dėl buvusio pirkimo skaidrumo, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtas puslapis „Dizainologija“, kurį pildo Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas ir dizaino studijos „Mata Hari“ kūrybos vadovas Robertas Jucaitis antradienį pasidalino įrašu, kad Registrų centras už grafinio dizaino darbus lininių gaminių prekyba užsiimančiai bendrovei „Velveto slėnis“ už dizainerio-projekto vadovo valandos darbą sumokėjo 1,68 tūkst. eurų.

Įraše cituojama ištrauka iš 2016 metų balandį sudarytos sutarties, kur nurodyta, kad preliminarus paslaugų kiekis ir apimtis – 36 valandos, tuo tarpu bendra sutarties vertė – 60,5 tūkst. eurų. Taip gautas 1,68 tūkst. eurų valandos įkainis.

Tačiau Registrų centras tokį įkainį neigia – tai esą tik neatitikimas viename sutarties punkte, o konkretūs dešimteriopai mažesni įkainiai nurodyti kitoje sutarties dalyje. Vis tik pats RC pripažįsta, kad gali būti pažeidimų ir trūksta skaidrumo, kaip apskritai sudaryta ši sutartis. Dėl to aiškinamasi, kas pagal šią sutartį buvo perkama.

„Velveto Slėnio“ veiklos rūšis – tekstilės gaminių mažmeninė prekyba specializuotuose parduotuvėse, nurodo „Sodra“. Tačiau RC iš įmonės pirko rinkodaros rėmimo, reklamos paslaugas ir grafinio dizaino paslaugas.

Tai ne vienintelė RC sutartis su „Velveto slėniu“ – 2017 metų balandžio 18 dieną pasirašyta 48,4 tūkst. eurų vertės sutartis rinkodaros, rėmimo ir grafinio dizaino paslaugoms. Tačiau RC informavo, kad sutartis pasibaigė neišnaudojus visos sumos – pagal šią sutartį panašiais įkainiais išleista 15,2 tūkst. eurų.