„MG Baltic“ byloje pertrauka – keičiamas Šarūno Gustainio advokatas
Vil­niaus apy­gar­dos teis­mas penk­ta­die­nį nu­spren­dė pa­da­ry­ti per­trau­ką po­li­ti­nės ko­rup­ci­jos by­lo­je, kad su me­džia­ga ga­lė­tų su­si­pa­žin­ti nau­jas kal­ti­na­mo­jo Ša­rū­no Gus­tai­nio ad­vo­ka­tas.

Kitas posėdis bus rengiamas lapkričio 5 dieną.

Buvęs Seimo narys Š. Gustainis neseniai teismui pranešė, kad atsisako savo advokato Lino Kuprusevičiaus, nes neįstengia mokėti už jo teikiamas paslaugas.

Penktadienį ginti Š. Gustainio į posėdį atvyko valstybės paskirtas advokatas Aleksandras Doroševas.

Pats Š. Gustainis penktadienį teisme sakė, kad nenori vilkinti proceso, tačiau jo advokatas pripažino, kad nėra susipažinęs su bylos medžiaga.

Į bylai nepasiruošusio advokato dalyvavimą dėmesį atkreipė koncerno „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius. Jam pritarė ir kiti gynėjai.

„Jeigu jums reikia, kad būtų gynybos imitacija, galima pakabinti pakabą su advokato mantija“, – sakė L. Belevičius.

Byloje buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiems parlamentarams E. Masiuliui, Š. Gustainiui ir V. Gapšiui.

Įtariama, kad 2015 metų liepą Š. Gustainis priėmė 8,7 tūkst. eurų kyšį už palankius sprendimus dėl Vartojimo kredito įstatymo, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai. Š. Gustainis kaltinimus neigia ir vadina juos absurdiškais.

Teismo posėdyje kitas kaltinamasis Seimo narys Gintaras Steponavičius pateikė prašymą nedalyvauti lapkričio 5 dieną vyksiančiame teismo posėdyje, nes yra suplanavęs kelionę į Jordaniją.

Teismas nusprendė leisti išvykti G. Steponavičiui. Pastarasis pažadėjo dalyvauti lapkričio 7 dienos posėdyje.