“Indemos“ vadovas R. Vasiliauskas – kaltinamasis baudžiamojoje byloje
Tei­sė­jų ky­ši­nin­ka­vi­mo by­lo­je su­lai­ky­tas Vil­niaus sta­ty­bos įmo­nės „In­de­ma“ va­do­vas Ro­lan­das Va­si­liaus­kas fi­gū­ruo­ja ir bau­džia­mo­jo­je by­lo­je, ku­rią ti­ria su­lai­ky­tas Vil­niaus mies­to apy­lin­kės teis­mo tei­sė­jas Ro­ber­tas Rai­nys.

Teisėjo nagrinėtoje byloje kartu su R. Vasiliausku kaltinamieji yra įvairioms statybos verslo įmonėms vadovaujantys Konstantinas Kuzborskis, Remigijus Vaitkūnas, Saulius Strazdas, Andrejus Safonovas, Marius Alyta ir daugiabučių ir kitų pastatų priežiūros bendrovė „Asvis“, rodo teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenys.

Jie kaltinami sukčiavimu, dokumentų klastojimu ar disponavimu suklastotais dokumentais, apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Vasario pradžioje nagrinėtoje byloje numatyti dar penki posėdžiai: vienas – kovo pradžioje, du – balandį ir du – rugsėjo mėnesį.

LNK televizija skelbė, kad R. Vasiliauskas gali būti įtariamas keliais tūkstančiais eurų bandęs papirkti teisėją R. Rainį, kad šis vilkintų bylą dėl sukčiavimo, kuriai kitąmet sueina senaties terminas.

Registrų centro duomenimis, R. Vasiliauskas vadovauja penkioms įmonėms – „Idema“, „Energobalt“, „Business Network“, „Kalnėnų slėnis“, Pajūrio loftai. Jis taip pat yra viešosios įstaigos „Futbolo rytas“ vadovas.

Portalo 15min.lt duomenimis, „Indema“ per pastaruosius kelerius metus laimėjo įvairių valstybinių užsakymų, o jos užsakovės buvo „Klaipėdos nafta“, Generalinė prokuratūra, Valstybine sienos apsaugos tarnyba.

Delfi.lt skelbė, kad tuometinis įmonės „KRK Baltic“ direktorius R. Vasiliauskas 2013 metais buvo įsivėlęs į istoriją, kai europarlamentaro Rolando Pakso vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Sigitas Jaura jį apmulkino. Šis pasiūlė padėti PVM grobstymo byloje ir paprašė už tai atlygio. S. Jaura teigė, kad jo pusbrolis Kęstas dirba prokuratūroje ir galėtų padėti įtariamaisiais pripažintiems verslininkams. PVM grobstymu įtartas R. Vasiliauskas sumokėjo 35 tūkst. litų, tačiau jokios pagalbos nesulaukė – tai paaiškėjo teisme.