Europos Parlamento rinkimai: už ką pasirašyti? Už (beveik) visus
Na, šį pa­va­sa­rį rin­ki­mų tiek daug, kad nuo po­li­ti­kos mes vis tiek ne­pa­bėg­sim. Štai ir šį ket­vir­ta­die­nį bai­gia­si par­ašų rin­ki­mo ter­mi­nas kan­di­da­tams į Eu­ro­pos Par­la­men­tą. Kan­di­da­tai bel­džia­si į feis­bu­ką, ra­gi­na par­em­ti. Aiš­ku, re­miu.

Tuo pačiu suprantu, kad daug kas šitų rinkimų labai kažkaip ir nevertina. Pamanyk, partijos! Pamanyk, Europos Sąjunga! Apsieisim!

Neapsieisim. Partijos yra svarbios demokratijai, geresnio atstovavimo būdo kol kas niekas nesugalvojo. O ES svarbi mums visiems – jei jums neužtenka pinigų, kuriuos iš ten gaunam, tai pasidžiaukim taika.

Taip, tautoje gyvas mitas apie tai, kad už konservatorius blogiau gali būti tik Keturi apokalipsės raiteliai. Ką gi, tauta irgi turi teisę klysti.

Teisingai perskaitėt – taika, nes tie 70 ar kiek ES metų turi yra oficialiai ilgiausias periodas Europoje be karo – nuo Romos imperijos laikų. O gal ir nuo paskutinio ledynmečio, nes romėnai į pilietinius karus irgi nespjaudavo.

Ir ES alternatyva yra ne Tautų Europa ar dar kokia kita pastoralinė idilė, o „ive l'Empereur“ ir „Deutschland über alles“ vieniems, bei „Arbeit macht frei“ kitiems.

Todėl dabar susikaupiam, pažiūrim į reikalą rimtai ir einam pasirašinėt už kandidatus. Bonusas – kad po to galėsim juos ramia sąžine drožt.

Taigi – už ką pasirašyti? Už (beveik) visus, tik už visiškus asilus nereikia.

Važiuojam iš eilės.

UŽ KONSERVATORIUS. Taip, tautoje gyvas mitas apie tai, kad už konservatorius blogiau gali būti tik Keturi apokalipsės raiteliai. Ką gi, tauta irgi turi teisę klysti – o mes turim teisę turėti Andrių Kubilių, Rasą Juknevičienę ir kitus sunkiasvorius Europos Parlamente. Tam, kad kai tas parlamentas nuspręst nušokt nuo vėžių, būtų kas į jas atstato.

UŽ SOCIALDEMOKRATUS. Nes mums reikia stiprios kairės, kuri kaltųsi dėl eilinio žmogelio interesų. Geresnės darbo sąlygos, daugiau socialinio tinklo, normalus švietimas – va kairės agenda, tegul eina ir daro. Hint – jei neturit nuosavo fabrikėlio ar prekybos centriuko, tai greičiausiai ir jūs esat prie tų paprastų žmogelių, ir aš.

UŽ LIBERALUS. Liberalai reikalingi, kad žinotume – mylėti galima ne tik Tėvynę, partiją ir trispalvę, ir kad čia tik mūsų reikalas, ir patys renkamės. Tik čia problema: jų tradiciškai yra kelios partijos, tai kuriuos palaikyti? Kaip atskirti tuos tikruosius? Paprastai – palaikyt visus, o tie, kurie iš Europos atveš visą nuosmukį ir pasirūpins, kad gėjų šeima bet kuriame prekybos centre galėtų nusipirkti automatinį šautuvą savo marihuanos plantacijai apginti – va tie ir bus tikrieji liberalai. Taip bandymų būdu ir atskirsim, o kol kas reikia remti visus.

Ir dar ten N.Puteikis: jam reikia vienąkart duoti kažkokį postą, kuriame gaus kažką dirbti, o ne tik protestuoti, kitaip neapsiramins.

UŽ CENTRO PARTIJĄ. Jie dabar pasiėmė A.Guogą (ar jis pasiėmė juos) o jis bent jau kažką Europos Parlamente dirba, ne tik algą pasiima. Ir dar ten N.Puteikis: jam reikia vienąkart duoti kažkokį postą, kuriame gaus kažką dirbti, o ne tik protestuoti, kitaip neapsiramins.

UŽ A.MALDEIKIENĖS SĄRAŠĄ. Nes vien už sąrašo pavadinimą „Traukinys“ ji nusipelno būti įsodinta į pirmą vagoną Vakarų pusėn. Ir dar ji gerai ten visus pašokdins, pakels bendrą ekonomikos žinių vidurkį.

UŽ V.RADŽVILO SĄRAŠĄ. Nes mes turim unikalią progą išsiųsti į Europos Parlamentą žmogų, kuris kasdien gyvai aiškins tam parlamentui apie minėto parlamento dekadansą ir Europos saulėlydį, kokio nematė net gūdžiausiu sovietmečiu. Pamatysit – po penkerių metų mums primokės, kad tik pasiimtumėm jį atgal. Gerai uždirbsim! Ir iš anksto sakau, kad norėsiu gaut savo 10 proc. už idėją.

UŽ VALSTIEČIUS IR ŽALIUOSIUS. „Valstiečiai“ turi Karoliną Štelmokaitę, kuri ir šiaip daug metų dirba EP ir išmano, kas ten ir kaip; vien dėl jos verta pasirašyti. Beje, FB pranešė, kad šiandien Karolinos gimtadienis – tai pasirašykit, ji džiaugsis. Ir dar dėl to, kad Marčello, pasirodo, yra ne Šarūnas – o RAIMONDAS Šarūnas Marčiulionis. Ar galite tuo patikėti? Raimondas! Gyvenkit dabar su tuo.

UŽ ŽALIUOSIUS. Tų irgi jau dvi partijos, bet tegul eina ir daro mums ekologiją.

Vien tai, kad R.Žemaitaitis sugebėjo išspirti iš partijos R.Paksą, kuriam partija ir buvo iš esmės sukurta, rodo, kad potencialo chebra ten turi.

UŽ LENKUS. Nes lenkai yra mūsų broliai, va kodėl. O su broliais taip jau yra – kokį turi, tokį ir tenka mylėt, nepasirinksi. Taip, su visom Waldemaro koloradkėm, su jų perkreiptais ūsais pamačius litvinų chamą gastroliuojant po wilenszczyzną, su visais kitais reikalais – jie vis tiek mūsų broliai. O dar kai buvau Vaidoto batalione Rukloje, tai mačiau ten ir lenkų jaunuolius tarnaujant, taip kad pirmyn.

UPD. Tik parašęs pamačiau, kad už lenkus pasirašinėt nebereikia. Jie, pasirodo, jau susirinko visus parašus ir viską atidavė. Prašau, va kur partinė disciplina.

UŽ KOMITETĄ „LEMIAMAS ŠUOLIS“. Jie išlindo prieš pat rinkimus, bet vis tiek turi gražių idėjų – ir gerai, tegul bando. Mes mandagūs žmonės, netrukdom, pasirašom. Dar jie turi Marių Pareščių, tas irgi yra geras vyras.

UŽ TVARKĄ IR TEISINGUMĄ. Vien tai, kad R.Žemaitaitis sugebėjo išspirti iš partijos R.Paksą, kuriam partija ir buvo iš esmės sukurta, rodo, kad potencialo chebra ten turi. Pasirašom ir pažiūrim, ką jie išmes iš Europos Parlamento.

UŽ DARBO PARTIJĄ. Nes už visus kitus pasirašėm, tai kažkaip nejauku ir juos apeiti.

O už ką nepasirašyti?

Patys žinot, už ką – ir ypač už vandalus. Kažkaip nejauku būtų, jei Europos Parlamente pasižiūrėtų į juos ir galvotų, kad šitoj šaly visi tokie.

O paskui dar ir į rinkimus ateikite, jie bus gegužės gale.

Andrius Baranauskas – komunikacijos ekspertas. Šis tekstas pirmą kartą publikuotas Andriaus Baranausko „Facebook“ paskyroje