Kariai, rekonstruktoriai dalyvaus Žalgirio mūšio inscenizacijoje Lenkijoje
Apie pus­šim­tis Lie­tu­vos ka­rių ir is­to­ri­jos re­kons­truk­to­rių šeš­ta­die­nį da­ly­vaus is­to­ri­nio Žal­gi­rio mū­šio ins­ce­ni­za­ci­jo­je Len­ki­jo­je.

Lietuvos kariuomenė į renginį siunčia istorinį Garbės sargybos kuopos būrį, vilkintį atkurtomis XIV amžiaus karių uniformomis.

Inscenizacija vyks 608-ųjų mūšio metinių proga.

„Čia yra kaip karių motyvavimo priemonė, galimybė jiems patiems prisidėti prie istorijos“, – BNS sakė kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas Laimis Bratikas.

Visi lietuviai susiburs buvusioje mūšio vietoje įsikūrusioje stovyklavietėje. Į ją atvyksta ne tik lenkai, bet ir ukrainiečiai ar baltarusiai.

„Mes suinteresuoti, kad tų Vyčio vėliavų būtų kuo daugiau, kuo masiškiau“, – kalbėjo L. Bratikas.

Pasak jo, kariai atstovaus tariamoms Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės (LDK) pajėgoms.

Į tūkstančius žmonių kasmet pritraukiantį renginį taip pat vyks viduramžių istorijos ir riterių kovų menų rekonstrukcijos klubas „Viduramžių pasiuntiniai“, „Kauno karo istorijos klubas“.

1410 metų liepos 15 dieną šalia Griunvaldo vykęs Žalgirio mūšis buvo viena didžiausių epochos kovų. Jo metu jungtinės LDK ir Lenkijos karalystės pajegos, vadovaujamos Vytauto ir Jogailos, sutriuškino Kryžiuočių ordiną.