Vilniuje minės narystės NSTO metines
Šeš­ta­die­nį Vil­niu­je, S. Dau­kan­to aikš­tė­je, iš­kil­min­gai bus pa­mi­nė­tos Lie­tu­vos įsto­ji­mo į NA­TO 15-osios me­ti­nės.

Susirinkusiuosius sveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadas Jakobas Sogardas Larsenas. Vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„NATO ne kartą įrodė, kad moka prisitaikyti prie vykstančių pokyčių, kad geba išsaugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti, kad yra nepakeičiama organizacija, siekiant užtikrinti kolektyvinį saugumą Europoje ir garantuoti patikimą atgrasymą ir gynybą“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai surengs šventinį pasirodymą.

Skrydžiu planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse šiuo metu vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16.

Universiteto gatvėje ir aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos bus galima apžiūrėti bei susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika ir ginkluote: 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer“, šarvuotu žvalgybos automobiliu „Fenek“, kt.

Koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

NATO nare Lietuva tapo 2004 metų kovo 29 dieną Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus.