Ukrainos laivynas pasirengęs aktyviems veiksmams Kerčės sąsiauryje
Si­tua­ci­ja Ker­čės są­siau­ry­je iš­lie­ka „į­temp­ta ir su­dė­tin­ga“, sa­ko Ukrai­nos ka­ri­nių jū­rų pa­jė­gų va­das Iho­ris Vo­ron­čen­ka.

Karininkas sekmadienį „Radio Liberty“ teigė, kad du Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai ir šešios rusų pasieniečių valtys patruliuoja ties Kerčės tiltu.

Pasak jo, kol kas sunku pasakyti, kiek laiko trims Ukrainos kariniams laivams teks laukti galimybės praplaukti per Kerčės sąsiaurį.

Ginkluotų laivų įgulos yra „pasirengusios kovai“, sakė I. Vorončenka.

Rusija sekmadienį apkaltino Ukrainos karo laivus pažeidus jos teritorinius vandenis

Federalinės saugumo tarnybos FSB padalinys Kryme tvirtina, kad Ukrainos laivai atsisako vykdyti Rusijos pareigūnų nurodymus ir vykdo pavojingas provokacijas.

Ukrainos laivynas pareiškė, kad Rusijos pasieniečiai sekmadienį taranavo vieną iš jo buksyrų.

Ukraina skelbia, kad incidentas įvyko tuomet, kai trys jos laivai, įskaitant du nedidelius karo laivus, Azovo jūra plaukė į Mariupolio uostą.

Ukraina teigia, jog iš anksto perspėjo Rusiją dėl savo laivų maršruto. Laivai priversti plaukti šiuo maršrutu, kad pasiektų Azovo jūrą.

Ukraina yra padidinusi laivyno ir patruliuojančių pasieniečių laivų skaičių Azovo jūroje, kuri yra pasiekiama plaukiant per Kerčės sąsiaurį tarp Krymo ir Rusijos. Kijevas teigia, kad laivų skaičių padidino reaguodamas į tai, kad Rusija šiame rajone sustiprino patruliavimą ir atlieka ilgas komercinių laivų patikras.

Kijevas ir Vakarai yra apkaltinę Maskvą tyčia blokuojant laivams galimybę patekti į Mariupolio uostą, kuris yra gyvybiškai svarbus regiono sunkiajai pramonei. Mariupolis yra įsikūręs netoli sienos su Rytų Ukraina, kurią kontroliuoja Rusijos remiami separatistai.