Ukraina gavo galingų turkiškų atakos dronų
Tur­kų ga­my­bos ko­vi­niai be­pi­lo­čiai lėk­tu­vai „Bay­rak­tar TB2“, dėl ku­rių pir­ki­mo Ki­je­vas anks­čiau su­si­ta­rė su Tur­ki­ja, jau yra Ukrai­no­je ir ne­tru­kus bus iš­ban­dy­ti, sa­kė ukrai­nie­čių pre­zi­den­tas Pe­tro Po­ro­šen­ka.

„Galiu atskleisti informaciją, kad nauji galingi kovos dronai „Bayraktar“, dėl kurių pristatymo anksčiau sutarėme su Turkijos prezidentu, netrukus bus išbandyti. Galiu jums net pasakyti, kad šios sistemos šiuo metu yra Ukrainos teritorijoje“, – sakė P. Porošenka, trečiadienį pradėdamas Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos (SNBO) posėdį Kijeve.

Ukraina turi teisę kurti modernias, veiksmingas ginklų sistemas savigynai, įskaitant galingas raketų sistemas, pridūrė prezidentas.

Tai bus „strateginis Rusijos agresijos atgrasymo veiksnys“, sakė jis.

Naujausi operatyvinio taktinio lygio atakos dronai „Bayraktar TB2“ ne vien pasižymi aukštųjų technologijų ypatumais, bet ir gali būti apginkluoti šiuolaikinėmis ypač tiksliai nutaikomomis raketomis šarvuotajai technikai, inžineriniams įrenginiams ir įtvirtinimams, taip pat jūriniams taikiniams naikinti, sausio mėnesį paskelbdamas apie kontraktą su Turkija sakė P. Prorošenka.