Seržantė pasaulį užkariauja šokio žingsneliu
„Šo­kiai pri­de­da pa­si­ti­kė­ji­mo sa­vi­mi bei už­ti­kri­na sa­vi­dis­cip­li­ną – ug­do har­mo­ni­ją tarp pro­to ir kū­no. Ši har­mo­ni­ja – ne­at­sie­ja­ma ir vyk­dant tar­ny­bos už­duo­tis“, – tei­gia Lie­tu­vos ka­riuo­me­nės De­pų tar­ny­bos ka­rė ser­žan­tė Dia­na Ga­jaus­kai­tė – ša­lies ir pa­sau­li­nio ly­gio šo­kių kon­kur­sų lau­rea­tė. 

Paauglystėje moteris laisvalaikį leisdavo ant parketo – buvo šiuolaikinių šokių grupės narė. Dianos teigimu, tuomet šokiai jos gyvenime buvo tik laisvalaikio praleidimo būdas ir atsipalaidavimas po karinės tarnybos, tačiau prieš ketverius metus karė paniro į kantri ir linijinius šokius, tuomet jos požiūris pasikeitė, rašoma pranešime spaudai.

Srž. Diana Gajauskaitė tarnybą pradėjo KASP 8-osios rinktinėje 1999 – ųjų lapkritį, po to tarnavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vėliau – Logistikos valdybos Materialinių resursų departamente. Šiuo metu tarnybą tęsia Lietuvos kariuomenės Depų tarnyboje, eina Sandėlių depo logistikos specialistės pareigas. 2006 m. Diana dalyvavo ir tarptautinėje misijoje Kosove.

Diana pasakojo, kad pradėjusi dalyvauti kantri ir linijinius šokių varžybose Lietuvoje ir užsienyje, azartas vis didėjo ir noras tobulėti bei kelti savo reitingą vis augo, tad nuo 2015 m. Lietuvoje ir užsienyje karė „skynė“ prizines vietas savo amžiaus kategorijoje. Galima sakyti, kad šių šokių varžybose Lietuvoje Dianai nebuvo lygių – tą byloja Lietuvos „Linedance“ čempionatuose savo amžiaus kategorijoje užimtos vien pirmosios vietos.

Pomėgis neliko neįvertintas pasaulinėje kantri ir linijinių šokių šokių bendruomenėje – 2018 m. gruodį Vokietijoje vykusiame „2018 WCDF Worlds XIII“ kantri ir linijinių šokių čempionate srž. Diana Gajauskaitė užėmė pirmąją vietą. Nuo 2005 m. organizuojamas konkursinis šokių festivalis „WCDF Worlds“ suburia šokėjus iš viso pasaulio. Šokėjai konkurse įgyja daugiau patirties, ugdoma jų sceninė šokių atlikimo kultūra. O festivalyje pelnyti aukšti rezultatai suteikia galimybę kiekvienam šokėjui pakilti į aukštesnę kategoriją.

Pasak karės, nors tarnybos veikla labai atitolusi nuo šokių (Diana tarnybos metu aprūpina karius apranga ir ekipuote), tačiau laisvu nuo tarnybos metu pasikrauna energijos kartodama šokio judesių derinius ant parketo.

Kantri ir linijiniai šokiai – tai šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka, kuomet judesiai atliekami sustojus į linijas.