Seimo pirmininkas „Spartano“ nebandė
Jei­gu leis­tų ša­lies fi­nan­si­nės ga­li­my­bės, vals­ty­bės va­do­vams rei­kė­tų tu­rė­tų lėk­tu­vą ke­lio­nėms į už­sie­nį, sa­ko Sei­mo pir­mi­nin­kas Vik­to­ras Pra­nckie­tis.

„Jeigu leistų mūsų finansinės galimybės, žinoma, reikėtų pritarti, kad valstybei nereikėtų reputacine prasme patirti tokių dalykų kaip neišskridimas dėl lėktuvo gedimo. Tai yra nepasididžiavimas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Anot jo, kol kas tokių lėšų nenumatyta, be to, reikėtų atlikti ekonominio naudingumo skaičiavimus.

„Reikėtų įvertinti finansiškai ir galimybes, ir poreikį“, – pabrėžė parlamento vadovas.

Anot jo, skaičiuojant reikia įvertinti ir tai, kiek patiriama išlaidų, kai sudegus orlaiviui, staiga tenka keisti planus.

„Dabar premjero delegacija negrįžusi. Iš karto prisidėjo dienpinigiai, nakvynpinigiai, viešbučiai, lėktuvai, kiti dalykai“, – sakė V. Pranckietis.

Jis pats teigė į užsienio komandiruotę niekada neskridęs Karinių oro pajėgų lėktuvu „Spartan“.

Premjeras į Lietuvą grįžta reisiniais lėktuvais

Sugedus ministrą pirmininką Saulių Skvernelį į Briuselį skraidinusiam kariuomenės orlaiviui, jo delegacija į Lietuvą grįžta reisiniais lėktuvais.

Premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS antradienį sakė, kad ministras pirmininkas į Vilnių parskris per Lenkiją.

Šiuo metu delegacija yra Varšuvos oro uoste.

„Į Lietuvą grįšime apie 13 valandą“, – teigė T. Beržinskas.

Sekmadienį dėl gedimo į Rygą nenuskaidrinęs prezidentės Dalios Grybauskaitės, kariuomenės orlaivis „Spartan“ pirmadienį vėl sugedo Briuselyje, kai į Lietuvą po susitikimo su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu turėjo grįžti premjeras.

Prezidentė dėl „Spartano“ gedimo sekmadienį praleido Latvijos šimtmečio renginius.