Sausuolis. Atmintinė pacifistui
Be užuo­lan­kų. Ką jūs da­ry­tu­mė­te ka­rui pra­si­dė­jus? Į šį klau­si­mą rei­kia at­sa­ky­ti kiek­vie­nam iš mū­sų, ta­čiau čia klau­siu tik šau­kia­mo­jo am­žiaus jau­nuo­lių. Ką? Da­ry­tu­mė­te? Jūs?

Kariškiams, šauliams, savanoriams šis klausimas nekyla, nekyla jis ir daliai civilių, kurie myli savo šalį, galvoja apie kariškio profesiją ar tiesiog supranta pareigą Tėvynei.

Tačiau, ką darytų tie, kurie šiandien alpsta nuo chaki spalvos, kurie rėkia apie pažeistas teises, keikiasi slaviškais keiksmais (nors rusiškai nelabai ir supranta) Valstybės ir kariškių adresu?

Tie, kurie tiesiog girdėjo, kad 9 mėnesius reiks rinkti nuorūkas o per tą laiko bankas jiems atims 0,5 kambario butą Perkūnkiemyje, paliks mergina, kuri „Facebook‘o“ profilyje „ViktorijyteKasnaujonesakysiu“ bus kalbinama kietų bičų, kurie „fiktyviai įstojo į univerą„ ir „dėjo skersą ant tų šaukimų“.

Nors, tiesa sakant, galvoju, kad tokie išvardinti yra tiesiog jauni pusgalviai, bet grįžtant prie pirminio klausimo: KĄ JŪS DARYTUMĖT?

Taigi, pagalvokit… .

Jūs gyvenat Vilniuje, būsimas šaukimas kol kas Jūsų neužkabino ir savo vasarinio uždarbio Anglijoje ir/arba tėvų pagalba jūs susiveikėt „priežastį“, kodėl jūsų pašaukti neturėtų…

Šią naktį (aha, šią), niekas neperspėjo, nei „Skype“, nei kreida ant lentos „Coffee Inne“ neužrašė) jūs išgirstat kaukiant sirenas ir kažką traškant.

Atsikelia išbalusi mamulė ir susivėlęs tėvas. Visi paklaikę, iš draugelio SMS „wtf, Gintai, ble..?“

Traškesys „išsikristalizuoja“ į kulkosvaidžio papliūpas, rytui brėkštant virš galvos prariaumoja naikintuvai.

Vienintelė mintis „p…diec“ nelabai paguodžia, telikas nerodo, o FB tik vienintelė „MazeMeu“ parašius „ce tipo lol‘as toks krc?“.

Pagaliau dašunta – karas. Aha, jo, karas.

Dabar taip, susiimi ir galvoji – reikia valint iš čia. Telikas jau rodo – ryškiai įrašytas bele kada Prezidentės kreipimasis ir prašymas nepanikuoti.

Mamulė isteriškai klykia. Tėvas keikiasi, Minsko plente tankai.

Traškesys ir esą fejerverkai – nenutyla išvis. Jauti, kad pykina?

Vėl riaumojimas virš galvos ir … trenksmas!

Atpalaiduoja sfinkterius... ble… širdis tuoj iššoks.

Mamulė klykia dar stipriau.

Persimauni kelnes (gerai, kad niekas nematė…).

Ką daryti???!!

Telikas rodo. Pareigūnai kalba… be panikos, kariuomenė… kariuomenė, čia mūsų ar ne??

Na, neskiriu aš nei ginklų, nei uniformų…TRENKSMAS!

Kelnės sausos, virtuvėje šukės, lango nebėra.

Bėgti kur??!!!

Pranešė, kad bombarduoja... KĄ???!! Ble… aš vakar dar sėdėjau Piliovkėj, po to planavom į „Keulę…“ paeit, bet…

Pykina. Kas čia švilpia… trenksmas!! Toliau kažkur. Atpili… .

Magistralėje į Kauną kažkas sprogo, avarija, spūstis. Praneša, kad panašiai į Panevėžio pusę.

„Dabar man šakės… mama…“

Po dviejų savaičių… (Kažkuriam Fabijoniškių rūsyje).

– Имя!? Имя бля! (liet. Vardas!? Vardas ble..!)

Gintpppasss… skauda.

Smūgis…

–Я тебя тварь лабуская нах... пошлю тот участок разминировать „своим ходом“, бля… (liet. Aš tave „labuso“ nach... pasiųsiu tą vietą išminuoti savarankiškai, ble...)

Smūgis…

– Или нет, даваи… (liet. Arba ne...)

Smūgis…

Или нет, п..да фашисткая, вот часть своего комплекта „ратник“ одену и пошёл вон там к своим, хочешь?? да, сидит там несколько ваших с оптикои, поздравят дырочкои тебя…или слушаи, я тебя нашим чечям отдам, они то „дырочки“ любят:))) (liet. Arba ne, fašistinė p...da, tuoj dalį asvo ekipiruotės „Ratnik“ apvilksiu ir pirmyn pas savus, nori?? Ten sėdi keli snaiperiai ir pasveikins tave skylę padarydami... arba klausyk, aš tave mūsų čečėnams atiduosi, jie mėgsta „skylutes.“)

– Чего бледнееш фашист?? (liet. Ko išbalęs fašiste???)

– Наших стрелять, бля..., умеите, да, а тут будем падать и кровиком брызгать… (liet. mūsiškius šaudyti, ble..., mokate, ane, o dabar krentat ir krauju taškotės...)

Smūgis… .

Sveiki atvykę į realų pasaulį, pacifistai.

Pagarbiai,

Sausuolis, 2015 m.

Kas kiek galite, kas kiek norite: PayPal.Me/Sausuolis

Remiate Sausuolį-remiate Lietuvos gynybos stiprinimą!