Rusija smogia, nesulaukia atsako ir smogia vėl – tik dar stipriau
Anot Ukrai­nos ka­riš­kių, Ker­čės są­siau­ry­je Ru­si­jos įvyk­dy­tas iš­puo­lis nė­ra pa­vie­nis in­ci­den­tas. Tai – il­ga­lai­kės stra­te­gi­jos da­lis.

LŽ susisiekė su Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų vado patarėja, hibridinio ir informacinio karo eksperte Liubove Cybulska, kuri komentavo dabartinę krizę.

Pasak kariuomenės vado patarėjos, Rusijos veiksmai atspindi jos ilgalaikį planą Ukrainos atžvilgiu. Šis planas nesikeičia jau 5 metus, nuo tada, kai prasidėjo karas.

„Maskva siekia suskaldyti Ukrainą į gabalus, užsigrobti sausumos koridorių palei Azovo jūrą ir sunaikinti žmonių istorinę atmintį, kuri trukdo Rusijai kurti naująją imperiją. To paties jis siekė Padniestrėje, Čečėnijoje, Sakartvele. Jos taikoma hibridinio karo taktika pasirodė labai veiksminga prieš daugumą demokratijų. Demokratiškos šalys linkusios pasitikėti priešininku ir visada ieško taikaus sprendimo. Rusijai tai tik kelia juoką“, – teigė LŽ pašnekovė.

Kaip sakė Ukrainos kariuomenės atstovė, Rusija smogia karinį smūgį, viskuo apkaltiną agresijos auką ir tuomet stebi demokratinio pasaulio reakciją. Tuo pat metu ji telkia vis daugiau pajėgų pasienyje, didina spaudimą gyventojams ir politikams. O tuomet viskas kartojama: tik smūgis stipresnis, o į pasienį sutelkiama dar daugiau pajėgų.

„Rusija užgrobė Krymą pasinaudodama svetimomis rankomis. Dalis Donbaso žmonių stojo į priešo vadovaujamas kariaunas. Tuo metu demokratinis pasaulis stiprino sankcijas, bet visada palikdavo atviras duris dialogui. Rusija atsakė pagal savą dialogo supratimą – nesislėpdama smogė geležiniu kumščiu“, – komentavo kariuomenės vado patarėja.

Liubove Cybulska./ Alinos Ožič nuotrauka

Lapkričio 25 dienos rytą Rusijos laivas atakavo beginklį Ukrainos laivą, o tos pačios dienos vakare rusų kariškiams įsakyta atidengti ugnį ir užgrobti Ukrainos laivus. „Jie tai padarė, kaip tikri XXI amžiaus piratai“, – sakė Liubovė Cybulska.

„Žinoma, Rusijai nereikia šių nedidelių laivelių. Rusijai reikia pilnaverčio karo. Kad išgelbėtų Vladimiro Putino reitingą, kad užgrobtų visą Ukrainą, kad sukurtų naują sovietinę imperiją, galia prilygstančią Jungtinėms Valstijoms“, – teigė LŽ pašnekovė.

Anot hibridinio karo ekspertės, tiesiog Ukrainos pasienyje šiandien dislokuoti 200 tūkstančių Rusijos kareivių ir puolamoji karinė technika. Dar 60 tūkstančių kareivių jau kariauja Rytų Ukrainoje. „Be to, Rusijos generolai jau pasitikrino, kiek civilių galėtų mobilizuoti Ukrainos puolimui. Tai padaryta „Vostok 2018“ mokymų metu“, – sakė kariuomenės vado patarėja.

Ukrainiečių kariškių teigimu, prieš jų šalį kariauja patyrę rusų kareiviai, praėję kruviną ankstesnių konfliktų mokyklą. Kai kurie iš jų kariavo ir Sirijoje. „Arabų pasaulis jau taip pat susipažino su Rusijos žiaurumu ir dviveidiškumu“, – teigė LŽ kalbinta ekspertė.

Anot Liubovės Cybulskos, Vladimiras Putinas išlaiko milijoninę armiją ne vien paradams: „Europos visuomenė, politiniai ir kariniai ekspertai paprastai asocijuoja Vladimiro Putino agresyvumą tik su Ukraina. Taip pat, kaip vokiškasis nacizmas kadaise asocijuotas tik su agresija prieš Čekoslovakiją ir Lenkiją. Toks požiūris Europai nepagelbėjo“.