Rukloje atsisveikinta su žuvusiu Vokietijos kariu
Ruk­lo­je at­sis­vei­kin­ta su Vo­kie­ti­jos ka­riu, žu­vu­siu per sa­vait­ga­lį vy­ku­sias NA­TO ba­ta­lio­no pra­ty­bas au­to­mo­bi­liui at­si­tren­kus į me­dį.

Žuvusio kario palaikai iš Ruklos į Kauno oro uostą išgabenti Vokietijos kariuomenės šarvuočiu, lydint NATO priešakinių pajėgų bataliono rikiuotei, vėliau išskraidinti į Vokietiją šios šalies karuomenės lėktuvu.

„Tai didelė netektis ir Vokietijai, ir Lietuvai. Visi šiandien esame čia, kad atiduotume pagarbą mūsų bendražygiui“, – atsisveikinimo ceremonijoje sakė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.

NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės vadas pulkininkas leitenantas Rene Braunas pabrėžė, kad „netikėtas, dramatiškas ir tragiškas“ įvykis pasiglemžė kario, kurį mylėjo visi, gyvybę.

„Jis visada bus su manimi mano širdyje. Jis buvo vienas iš mūsų – jis buvo jūsų bičiulis, jis buvo mano geras draugas“, – sakė R. Braunas.

Ceremonijoje dalyvavo Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Angelika Viets, Lietuvos kariuomenės atstovai, karys pagerbtas padedant prezidentės Dalios Grybauskaitės gėlių vainiką.

Karys žuvo pratybų metu į medį atsitrenkus jo vairuojamai šarvuotai transporto priemonei.