Pratybų „Geležinis vilkas“ metu keliuose judės tūkstantis karinės technikos vienetų
Sek­ma­die­nį pra­si­dės dvi sa­vai­tes vyk­sian­čios tarp­tau­ti­nės ka­ri­nės pra­ty­bos „Ge­le­ži­nis vil­kas“, jų me­tu Lie­tu­vos ke­liais ju­dės apie tūks­tan­tis įvai­rios ka­ri­nės tech­ni­kos.

Pratybos apims ne tik karines vietoves, Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonus, bet ir civilines teritorijas bei jų apylinkes, šeštadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pratybų vadovas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius sakė, kad pratybos organizuojamos siekiant treniruoti ir vertinti padalinių gebėjimą greitai perdislokuoti pajėgas į bet kurią Lietuvos vietą ir ten vykdyti gynybos veiksmus.

Anot jo, šį pusmetį tai didžiausios pratybos, kuriose veikiama kartu su sąjungininkais.

„Siekiant treniruoti padalinių mobilumą, gebėjimą greitai pasiekti bet kurią Lietuvos vietą ir joje gintis ir naikinti priešo pajėgas, pratybų metu bus vykdomi kovinės technikos žygiai iš dislokacijos vietų į susitelkimo rajonus ir operacijų vietoves,“ – pranešime spaudai sako M. Steponavičius.

Iš viso pratybose dalyvaus apie 3,5 tūkst. karių iš Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos Liuksemburgo, Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, JAV, Kanados, Slovėnijos ir Ukrainos.

Pratybos „Geležinis Vilkas“ yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ pavaldžių Lietuvos batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.